PARTNER PORTALU
  • BGK

Mija termin składania oferty ws. baru mlecznego

  • PAP    28 czerwca 2012 - 08:13
Mija termin składania oferty ws. baru mlecznego

Tylko do czwartku można składać oferty ws. wynajmu lokalu, w którym mieścił się bar "Prasowy". Dzielnica Śródmieście zakłada, że będzie tam bar mleczny. Chcieli tego mieszkańcy, którzy w ramach protestu w grudniu ub. r. zajęli lokal i wydawali w nim posiłki.
W połowie listopada ub. roku umowę najmu wymówiła miastu kobieta, która prowadziła w lokalu bar mleczny "Prasowy".

Lokal przy ul. Marszałkowskiej 10/16 stał pusty. W grudniu zajęli go młodzi ludzie: ustawili krzesła, stoły, a także sztuczne kwiaty w butelkach. Przez dwie godziny, do czasu przyjazdu policji, wydawali w barze posiłki. Był to sprzeciw wobec zaprzestania działalności baru o kilkudziesięcioletniej tradycji.

Czytaj też: Bar mleczny na Marszałkowskiej zostaje

Zarząd dzielnicy przychylił się do zdania mieszkańców, że bar "Prasowy" pełnił szczególną rolę społeczną. Dlatego nowy najemca będzie musiał prowadzić tam bar mleczny.

Konkurs ogłoszono na trzy lata z możliwością przedłużenia, a minimalną stawką wyjściową jest 12 zł za metr kwadratowy. Lokal ma być dostępny dla osób z niepełnosprawnością, ma się w nim znaleźć miejsce dla rodziców z małymi dziećmi (w tym przewijak); ma być też umożliwiony wjazd wózkiem dziecięcym.

Oferty można składać do czwartku, do godz. 16 (ul. Szwoleżerów 5, pok. nr 8). Ich otwarcie odbędzie się we wtorek o godz. 10 (ul. Szwoleżerów 5, pok. nr 209).

Dzielnica Śródmieście zaznacza, że warunki konkursu na wynajem lokalu przy ul. Marszałkowskiej 10/16 zostały skonsultowane z przedstawicielami mieszkańców, stroną postulującą przywrócenie baru mlecznego w tym miejscu, przedstawicielami przedsiębiorców, izby i urzędu skarbowego oraz radnymi dzielnicy.

Rzeczniczka Śródmieścia Urszula Majewska informowała w marcu, że lokal przy ul. Marszałkowskiej wymaga dużych nakładów finansowych, obecnie np. nie spełnia on norm sanepidu.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.