PARTNER PORTALU
  • BGK

Mikołajki inwestują w sporty motorowe. Przed rajdem remontują drogę

  • PAP    1 kwietnia 2015 - 14:11

Gmina Mikołajki rozpoczęła remont drogi we wsi Prawdowo, która przebiega koło toru, na którym w czasie Rajdu Polski rywalizują kierowcy rajdowi.
Burmistrz Mikołajek Piotr Jakubowski poinformował PAP, że naprawa 3-km odcinka drogi we wsi Prawdowo przebiegającej obok toru wyścigowego odbywa się w ramach tzw. schetynówek. To oznacza, że połowę wartego 4 mln remontu finansuje gmina, zaś drugą cześć pokrywa dotacja od wojewody.

Dotychczas w tym miejscu była wąska asfaltowa droga, przez którą w czasie Rajdu Polski trudno było się przecisnąć nie tylko kierowcom, ale i pieszym, którzy w znakomitej większości parkowali auta na pobliskiej stacji paliw albo w samych Mikołajkach i szli na tor pieszo. "Remont poprawi w tym miejscu bezpieczeństwo, bo zbudujemy chodniki i zatoki postojowe m.in. dla autokarów czy samochodów obsługi rajdu" - powiedział PAP Jakubowski.

Tegoroczny 72. Rajd Polski, który będzie rundą Mistrzostw Świata, odbędzie się w Mikołajkach i na Mazurach (odcinki specjalne wytyczane są też w innych częściach Mazur) od 2 do 5 lipca. Jakubowski zapewnił, że do tego czasu inwestycja będzie gotowa.

Samochodowy Rajd Polski organizowany jest w Mikołajkach od 10 lat i na mocy zawartego jesienią ub. roku porozumienia między gminą a Polskim Związkiem Motorowym przez kolejne 10 lat impreza ta ma być w tym miejscu obecna.

Wyścigi samochodowe ściągają na Mazury fanów tej dyscypliny z całego kraju i Europy.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.