PARTNER PORTALU
  • BGK

Miliardy jednak dla stolicy

  • PAP    3 stycznia 2011 - 07:53
Miliardy jednak dla stolicy

Oszczędności w 2011 roku nie wpłyną na zakończenie długo oczekiwanych inwestycji drogowych w Warszawie. Modernizacja i budowa nowych odcinków ma kosztować w sumie ponad 3 mld zł.
Od miesiąca na otwarcie czeka 10,4 km trasy S8 między Konotopą i Powązkowską. Trwa modernizacja Trasy Toruńskiej, a także budowa fragmentu południowej obwodnicy z Konotopy. Ma w przyszłości połączyć autostradę A2 z lotniskiem na Okęciu. Prace toczą się również między ulicami Marynarską, lotniskiem i Puławską. Będzie to w przyszłości fragment południowej obwodnicy Warszawy i Trasy N-S. Nigdy nie było w stolicy tak dużych nakładów na drogi. Jednak wszystko wskazuje na to, że nieprędko będziemy mieli kolejne, tak wielkie środki przeznaczone na nowe trasy. Tak wynika z planu radykalnych cięć inwestycji drogowych w latach 2011 - 2015, przygotowanego przez Ministerstwo Infrastruktury.

Pod naciskiem opinii publicznej wiosną ruszy jednak budowa, niespełna kilometrowego, fragmentu drogi wylotowej na Kraków, będącej częścią trasy Salomea - Wolica.

Budowa Mostu Północnego ma już pół roku opóźnienia, problemy występują też przy stawianiu wiaduktów na Andersa i wiaduktu łączącego ulice Cybernetyki i 17 Stycznia. Pod znakiem zapytania stoi poszerzenie ulicy Górczewskiej do granic miasta, a to ze względu na wykup gruntów.

W 2011 roku rozpocznie się niewiele nowych inwestycji drogowych w stolicy. Z powodów finansowych będą to głównie kontynuacje rozpoczętych wcześniej budów.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.