PARTNER PORTALU
  • BGK

Milion na odbudowę świetlic po powodzi

  • PAP    7 lipca 2010 - 21:12

Milion złotych wyasygnowano z budżetu wojewody śląskiego na pomoc finansową dla gmin na likwidację szkód, które powstały w wyniku powodzi w świetlicach i klubach dla dzieci i młodzieży, prowadzących działania z zakresu profilaktyki uzależnień.
Wnioski o taką pomoc można składać do 14 lipca - podało w środę biuro prasowe Urzędu Marszałkowskiego w Katowicach.

Dotacja może zostać przeznaczona wyłącznie na pokrycie kosztów bezpośrednio związanych z likwidacją szkód, w szczególności na: remont placówek zniszczonych na skutek opadów, zakup sprzętu, wyposażenia i materiałów utraconych lub zniszczonych na skutek powodzi, pomoc rzeczową dla uczęszczających do placówek dzieci, których gospodarstwa domowe ucierpiały w wyniku opadów - np. zakup odzieży, obuwia, materiałów do zajęć.

Wsparcie dotyczyć może świetlic lub klubów, które pomagają dzieciom w nauce, organizują czas wolny, rozwijają zainteresowania, organizują zabawy i zajęcia sportowe, ale też stale pracują z rodziną dziecka lub pomagają dzieciom i młodzieży w sytuacjach kryzysowych.

Na wsparcie mogą liczyć placówki, które prowadzą zajęcia profilaktyczne i socjoterapeutyczne, w tym dla dzieci z rodzin z problemem alkoholowym, zapewniają dzieciom posiłki, współpracują z instytucjami tworzącymi system wsparcia dziecka i rodziny, w tym z placówkami oświaty, pomocy społecznej czy służby zdrowia.

Warunkiem ubiegania się o środki finansowe jest złożenie przez gminę kompletnego wniosku w terminie do 14 lipca 2010 roku, w siedzibie Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej Województwa Śląskiego w Katowicach.

Rozpatrzeniem złożonych wniosków zajmie się komisja powołana przez zarząd województwa śląskiego. Wnioskodawcy mogą dostać całą lub część kwoty, o jaką aplikowali.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.