PARTNER PORTALU
  • BGK

Milion od marszałka na poprawę stanu bazy sportowej Pomorza Zachodniego

  • bad    31 października 2014 - 19:39
Milion od marszałka na poprawę stanu bazy sportowej Pomorza Zachodniego

Milion złotych otrzymają zachodniopomorskie samorządy na pokrycie kosztów budowy, modernizacji i remontów obiektów sportowo-rekreacyjnych Pomorza Zachodniego. W sumie fundusze trafią do 38 podmiotów.
Rozpoczęła się procedura związana z parafowaniem umów. Pierwsze dokumenty podpisane zostały już przez wicemarszałka Andrzeja Jakubowskiego oraz członek zarządu województwa Annę Mieczkowską.

Czytaj też: Marszałek zwiększa wsparcie na przebudowę Rynku w Koszalinie

Fundusze przeznaczone zostaną na poprawę stanu infrastruktury rekreacyjno-sportowej w regionie. Budowy, remonty i modernizacje obejmą przede wszystkim: sale gimnastyczne, hale sportowe, korty tenisowe, bieżnie lekkoatletyczne i siłownie. Wsparcie sięgnie od kilku do nawet 40 tysięcy złotych. Łącznie do samorządów regionu trafi milion złotych.

Czytaj też: Zachodniopomorscy pracodawcy chcą zwiększać zatrudnienie

Program związany z pomocą finansową dla jednostek samorządu terytorialnego z obszaru województwa zachodniopomorskiego z przeznaczeniem na poprawę stanu infrastruktury sportowej realizowany był już wcześniej do końca 2008 roku. Następnie został zastąpiony przez program „Moje Boisko-Orlik 2012", dzięki któremu w regionie powstało aż 180 obiektów tego typu.

Pierwsze umowy podpisane zostały w: Kwasowie koło Sławna (30.10.2014 r. z Gminą Sławno), Koszalinie (31.10.2014 r. z: Powiatem Koszalińskim, Gminą Biesiekierz i Gminą Sianów) i Świdwinie (31.10.2014 r. z: Miastem Białogard i Powiatem Białogardzkim). Kolejne umowy zostaną podpisane w następnym tygodniu.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.
NAJPOPULARNIEJSZE W PORTALU
NAJNOWSZE WIADOMOŚCIWyszukiwarki

Polecane oferty: