PARTNER PORTALU
  • BGK

Miliony na inwestycje kulturalne

  • AT    22 stycznia 2012 - 19:35
Miliony na inwestycje kulturalne

Rok 2012 można nazwać rokiem inwestycji kulturalnych. W większości województw trwają właśnie modernizacje oraz budowy ośrodków kultury.
Modernizacja łódzkiej opery, rewitalizacja EC-1 na cele kulturalne, budowa nowej sali koncertowej Akademii Muzycznej czy nowych obiektów Akademii Sztuk Pięknych - to tylko niektóre inwestycje kulturalne realizowane w tym roku w Łodzi.

Czytaj o inwestycji: Modernizacja łódzkich obiektów kulturalnych

Wyremontowane wnętrza Muzeum Narodowego, powrót kina Iluzjon do dawnej siedziby, zakończenie budowy Muzeum Historii Żydów Polskich, rewitalizacja Łazienek Królewskich - to najważniejsze inwestycje kulturalne, które zostaną zrealizowane w 2012 r. w Warszawie

Czytaj o inwestycji: Inwestycje kulturalne na Mazowszu

Powstające w Krakowie Europejskie Centrum Numizmatyki Polskiej, nowa siedziba Cricoteki Tadeusza Kantora oraz Małopolski Ogród Sztuki a także Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach to najważniejsze trwające inwestycje w dziedzinie kultury w Małopolsce.

Czytaj o inwestycji: Nowe instytucje kultury w Małopolsce

Multimedialne muzeum, nowy gmach biblioteki, sale widowiskowe, wieża zamkowa i sale muzealne powstaną w 2012 roku w Wielkopolsce. Wartość sześciu największych inwestycji w infrastrukturę kulturalną to ponad 290 milionów złotych.

Czytaj o inwestycji: 290 mln na kulturę w Wielkopolsce

Na 28 września zaplanowano otwarcie nowego gmachu Opery i Filharmonii Podlaskiej w Białymstoku. To największa obecnie inwestycja w kulturze w województwie podlaskim. Nową siedzibę buduje także Galeria Arsenał, a powstające w Białymstoku Muzeum Sybiru kompletuje dokumentację.

Czytaj o inwestycji: Opera i Filharmonia Podlaska prawie gotowa
 
Budowane w Katowicach nowe siedziby Muzeum Śląskiego i Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia to największe realizowane w woj. śląskim inwestycje w infrastrukturę kultury. Szacunkowa wycena tych dwóch projektów to ponad pół miliarda złotych.

Czytaj o inwestycji: Pół miliarda na projekty kulturalne na Śląsku

Do najważniejszych inwestycji kulturalnych na Warmii i Mazurach, które zostaną zakończone w 2012 roku, należą przebudowa Teatru im. Jaracza w Olsztynie oraz modernizacja Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Olsztynie. Obie inwestycje zyskały unijne dofinansowanie.×
KOMENTARZE (1)

  • TEOFIL, 2012-01-22 20:38:31

    nareszcie zainteresowali się kulturą, nie ma to jak posiadanie takiego obiektu w swoim mieście i podziwiania wspaniałych ludzi.