PARTNER PORTALU
  • BGK

Miliony na Mieszka I i inne drogi w regionie

  • RadomNews.pl    23 maja 2011 - 21:21

Ministerstwo Infrastruktury przeznaczy ponad 11 mln zł na przebudowę dróg w regionie radomskim. Lwia część tej kwoty trafi do Radomia, a ściślej na potrzeby modernizacji i budowy ulicy Mieszka I.
Pozostała część zostanie przeznaczona remonty dróg na odcinkach Przytyk – Wawrzyszów i Kazanów – Wielgie.

Na przebudowę Mieszka I, miasto ogłosiło już przetarg. Wiadomo, że Ministerstwo Infrastruktury dofinansuje inwestycję kwotą 9,5 mln zł. - Komisja wspólna rządu i samorządu określa kryteria w jaki sposób pieniądze będą dzielone na poszczególne inwestycje. Po ocenie aplikacji komisja przyznaje pieniądze. Tak też było w tym przypadku. Samorządy mogły ubiegać się o maksymalne dofinansowanie na 10 mln zł dla poszczególnych projektów. W naszym regionie najwyżej oceniono trzy wnioski, które otrzymały wsparcie. Otrzymałem właśnie potwierdzenie przyznania pieniędzy – informuje poseł Platformy Obywatelskiej Radosław Witkowski.

Pieniądze z budżetu centralnego, a ściślej 1,15 mln zł, pomogą też w inwestycjach powiatowych. Na drodze Przytyk – Wawrzyszów zostaną one przeznaczone głównie na modernizację mostu na Dobrzycy.
670 tys. zł trafi do powiatu lipskiego z przeznaczeniem na modernizację mostu na Kosówce, na drodze Kazanów – Wielgie.

Co ważne, pieniądze trafią szybko, w ciągu dwóch miesięcy do gmin – inwestorów wspomnianych modernizacji. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.