PARTNER PORTALU
  • BGK

Miliony na modernizację przejazdów kolejowych w Łódzkiem

  • PAP    12 września 2014 - 16:31
Miliony na modernizację przejazdów kolejowych w Łódzkiem

Ponad 40 mln zł ma kosztować spółkę PKP Polskie Linie Kolejowe modernizacja przejazdów kolejowych w Łódzkiem. W regionie tym remont ma przejść 38 przejazdów - poinformowała spółka w komunikacie.
Chodzi o przejazdy na trasach: z Łodzi Kaliskiej do Sieradza, ze Zgierza do Kutna i Łowicza, z Kutna do Torunia i Płocka, a także skrzyżowania w okolicach Poddębic, Szadku i Chorzewa Siemkowic.

Według PKP PLK obiekty będą wyposażane w dodatkowe urządzenia ostrzegawcze lub rogatki. W miejsce wyeksploatowanych urządzeń instalowana ma być nowoczesna sygnalizacja ostrzegająca kierowców o zbliżających się pociągach.

Jak informuje spółka, w pierwszym etapie prac zmodernizowane zostaną 23 przejazdy. Kolejnych 15 ma być wyremontowanych później.

Poza montażem nowych urządzeń, prace remontowe obejmą też jezdnie i tory. Na 15 skrzyżowaniach kolejowo-drogowych zamontowane zostaną półrogatki, a 10 obiektów zyska nową sygnalizację świetlną i dźwiękową. Przejazdy będą wyposażone także w urządzenia do monitoringu i rejestracji zdarzeń. Koszt inwestycji w województwie łódzkim szacuje się na prawie 41 mln zł.

Czytaj też:  Zakończone prace na linii kolejowej Łódź Widzew- Zgierz

Spółka przypomina, że modernizacja przejazdów prowadzona jest w całej Polsce. Obecnie wyremontowanych zostanie 307 przejazdów za ponad 300 mln zł. Program współfinansowany jest przez Unię Europejską. Wcześniej, w latach 2011-2013, PKP PLK wyremontowały łącznie ponad 700 przejazdów

 Czytaj też:  Ponad miliard na remont linii kolejowej

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.