PARTNER PORTALU
  • BGK

Miliony na naprawę szkód górniczych w Bytomiu

  • wnp.pl    31 października 2013 - 11:59
Miliony na naprawę szkód górniczych w Bytomiu

Łącznie w całym roku 2013 na naprawę szkód górniczych w Bytomiu Kompania Węglowa zamierza przeznaczyć 27,3 mln zł.
30 października odbyło się piąte posiedzenie Zespołu Porozumiewawczego dla oceny wpływów eksploatacji górniczej na terenie Bytomia.

Spotkaniu przewodniczył Jarosław Grzeszczak, zastępca dyrektora Okręgowego Urzędu Górniczego w Gliwicach, a uczestniczyli w nim Andrzej Panek, zastępca prezydenta Bytomia, przedstawiciele kopalń Piekary i Bobrek-Centrum, Spółki Restrukturyzacji Kopalń, Zakładu Górniczego Eko-Plus, Centralnej Pompowni Bolko oraz centrali Kompanii Węglowej.

Członkowie komisji omówili przebieg eksploatacji górniczej w 2013 roku na terenie miasta oraz zapoznali się ze sprawozdaniem dotyczącym naprawy szkód górniczych.

Zakończono już usuwanie szkód w budynkach wielorodzinnych przy ul. Pocztowej i Technicznej w Bytomiu-Karbiu.

Na zlecenie kopalni Bobrek-Centrum Instytut Techniki Budowlanej oraz Główny Instytut Górnictwa objęły nadzorem i obserwacją łącznie 657 obiektów i budynków znajdujących się w zasięgu prowadzonej i planowanej eksploatacji.

Wśród nich znajduje się także kościół Parafii Ewangelicko-Augsburskiej przy ul. Matki Ewy w Bytomiu. Kościół zgodnie z zaleceniami nadzoru budowlanego został w lipcu tego roku doraźnie zabezpieczony przed wpływami planowanej eksploatacji, natomiast po jej zakończeniu zostanie przeprowadzony jego kompleksowy remont.

Od stycznia do końca września 2013 roku Kompania Węglowa naprawiła na terenie Bytomia szkody w 265 obiektach, płacąc za to 19 mln zł.

Łącznie w tym roku na naprawę szkód górniczych w na terenie Bytomia spółka zamierza przeznaczyć 27,3 mln zł.

Podczas spotkania Andrzej Panek, zastępca prezydenta Bytomia, podkreślił bardzo dobrą współpracę samorządu z górnictwem, a w szczególności z należącą do Kompanii Węglowej kopalnią Bobrek-Centrum.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.