PARTNER PORTALU
  • BGK

Miliony na przebudowę krakowskich ulic

  • JL    22 września 2010 - 08:42
Miliony na przebudowę krakowskich ulic

10,3 mln zł dofinansowania otrzyma Gmina Kraków na przebudowę ciągu ulic Dominikańska – Franciszkańska wraz z torowiskiem tramwajowym.
Przedsięwzięcie ma kosztować 21,1 mln zł. Projekt przewiduje przebudowę i modernizację sieci trakcyjnej, torowiska, nawierzchni ulic i chodników na odcinku od skrzyżowania ulicy Straszewskiego z Piłsudskiego do skrzyżowania ulic Franciszkańskiej i Zwierzynieckiej, a następnie ciąg ulic Franciszkańskiej i Dominikańskiej do skrzyżowania z ulicą św. Gertrudy. Przebudowana zostanie również ulica Zwierzyniecka na długości 50 m z wysepką przystankową.

Długość przebudowanych dróg wyniesie 871,7 m, a długość przebudowanych chodników wyniesie 1,13 km. Prace już trwają. Inwestycja ma zostać zakończona do 31 marca 2011 r.

Przedsięwzięcie obejmuje m.in. przebudowę odwodnienia torowiska wraz z przesunięciem wpustów ulicznych, przebudowę przystanków, przebudowę chodników i przejść dla pieszych, przebudowę oświetlenia ulicznego i sieci trakcyjnej, budowę tablic informacji pasażerskiej.

Przebudowa ma za zadanie dostosowanie infrastruktury trakcyjnej i torowej do nowoczesnego taboru, uniezależnienie sieci trakcyjnej od zabytkowych, prywatnych obiektów architektonicznych, poprawę zniszczonej nawierzchni chodników i jezdni z zachowaniem historycznych bruków kamiennych charakterystycznych dla Krakowa oraz wprowadzeniem nowych bruków w miejsce zniszczonych nawierzchni betonowych.

Jednocześnie zostaną wprowadzone nowe oraz zachowane istniejące zaakceptowane elementy małej architektury, funkcjonujące w przestrzeni publicznej.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (1)

  • Krakus, 2010-09-22 10:37:56

    Wreszcie. Szkoda, że tak poźno. Trochę ładniej zrobi sie w centrum.