PARTNER PORTALU
  • BGK

Miliony na remonty i budowę dróg na Mazowszu

  • PAP    1 września 2014 - 16:30
Miliony na remonty i budowę dróg na Mazowszu

- W 2015 r. na remonty i budowę dróg lokalnych w woj. mazowieckim przeznaczone zostanie blisko 96,5 mln zł - poinformował zespół prasowy wojewody mazowieckiego. Do końca września przyjmowane będą wnioski o dofinansowanie inwestycji przez samorządy.
W komunikacie podkreślono, że inwestycje, na które samorządy otrzymają dofinansowanie, będą musiały być zrealizowane w przyszłym roku. "Pieniądze będą rozdzielone po połowie na przedsięwzięcia obejmujące drogi gminne i powiatowe. Wartość dofinansowania nie może przekraczać 3 mln zł oraz 50 proc. kosztów zadania w ramach wydatków kwalifikowanych".

"Gminy i powiaty starające się o pomoc z budżetu państwa muszą być zarządcami dróg na wszystkich odcinkach objętych pracami oraz powinny przedstawić m.in. niezbędne pozwolenia na budowę lub zgłoszenia robót" - wyjaśniono.

Gminy będą mogły otrzymać dofinansowanie na realizację jednego zadania, a miasta na prawach powiatu oraz powiaty ziemskie - na realizację nie więcej niż dwóch.

Czytaj też: Przybyło 260 km płatnych dróg

Mazowiecki Urząd Wojewódzki przypomniał, że podobnie jak w zeszłym roku, wnioski będą oceniane według ośmiu kryteriów, m.in. wpływu inwestycji na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym czy spójności z siecią dróg województwa.

Zespół prasowy poinformował ponadto, że wstępne listy rankingowe kolejnej edycji "Narodowego programu przebudowy dróg lokalnych - Etap II Bezpieczeństwo - Dostępność - Rozwój" zostaną ogłoszone do 31 października br., natomiast lista ostateczna do 30 listopada. Minister administracji i cyfryzacji zatwierdzi listę zakwalifikowanych wniosków do 20 grudnia 2014 roku.

Czytaj też: Nowe drogi w krajowym planie już w lipcu

Wzory wniosków o dofinansowanie dostępne są na stronach internetowych Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego i resortu administracji i cyfryzacji. Dokumenty można przesłać pocztą lub złożyć osobiście w biurze podawczym Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego.

W 2014 roku wybudowanych bądź wyremontowanych zostanie blisko 150 km dróg lokalnych za 137 mln zł. Rządowa dotacja wyniosła 67,5 mln zł.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.