PARTNER PORTALU
  • BGK

Miliony na remonty i budowę dróg na Mazowszu

  • PAP    1 września 2014 - 16:30
Miliony na remonty i budowę dróg na Mazowszu

- W 2015 r. na remonty i budowę dróg lokalnych w woj. mazowieckim przeznaczone zostanie blisko 96,5 mln zł - poinformował zespół prasowy wojewody mazowieckiego. Do końca września przyjmowane będą wnioski o dofinansowanie inwestycji przez samorządy.
W komunikacie podkreślono, że inwestycje, na które samorządy otrzymają dofinansowanie, będą musiały być zrealizowane w przyszłym roku. "Pieniądze będą rozdzielone po połowie na przedsięwzięcia obejmujące drogi gminne i powiatowe. Wartość dofinansowania nie może przekraczać 3 mln zł oraz 50 proc. kosztów zadania w ramach wydatków kwalifikowanych".

"Gminy i powiaty starające się o pomoc z budżetu państwa muszą być zarządcami dróg na wszystkich odcinkach objętych pracami oraz powinny przedstawić m.in. niezbędne pozwolenia na budowę lub zgłoszenia robót" - wyjaśniono.

Gminy będą mogły otrzymać dofinansowanie na realizację jednego zadania, a miasta na prawach powiatu oraz powiaty ziemskie - na realizację nie więcej niż dwóch.

Czytaj też: Przybyło 260 km płatnych dróg

Mazowiecki Urząd Wojewódzki przypomniał, że podobnie jak w zeszłym roku, wnioski będą oceniane według ośmiu kryteriów, m.in. wpływu inwestycji na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym czy spójności z siecią dróg województwa.

Zespół prasowy poinformował ponadto, że wstępne listy rankingowe kolejnej edycji "Narodowego programu przebudowy dróg lokalnych - Etap II Bezpieczeństwo - Dostępność - Rozwój" zostaną ogłoszone do 31 października br., natomiast lista ostateczna do 30 listopada. Minister administracji i cyfryzacji zatwierdzi listę zakwalifikowanych wniosków do 20 grudnia 2014 roku.

Czytaj też: Nowe drogi w krajowym planie już w lipcu

Wzory wniosków o dofinansowanie dostępne są na stronach internetowych Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego i resortu administracji i cyfryzacji. Dokumenty można przesłać pocztą lub złożyć osobiście w biurze podawczym Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego.

W 2014 roku wybudowanych bądź wyremontowanych zostanie blisko 150 km dróg lokalnych za 137 mln zł. Rządowa dotacja wyniosła 67,5 mln zł.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.