PARTNER PORTALU
  • BGK

Miliony na rewitalizację

  • GK    18 kwietnia 2011 - 11:40
Miliony na rewitalizację

Konferencje, spotkania ekspertów, baza ofert dla inwestorów, analizy gospodarcze oraz podręcznik na temat rewitalizacji terenów zdegradowanych to wynik realizacji projektu Revita-Silesia.
Przez ponad dwa lata trwały prace ekspertów przy udziale samorządów i środowisk gospodarczych, które miały wzmocnić powiązania między sferą nauki i biznesu w trakcie rewitalizacji terenów poprzemysłowych w regionie.

Projekt został zrealizowany przez samorząd województwa śląskiego w partnerstwie z Zamkiem Cieszyńskim. Na dofinansowanie prac pozyskano ok. 961 tys. zł w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.

W jego ramach powstała rada, która wypracowała założenia organizacyjno-prawne systemu rewitalizacji w województwie. Postuluje także powołanie podmiotu lub struktury prawnej, która ma zajmować się kompleksowo przekształcaniem terenów zdegradowanych.

Zdaniem marszałka Adama Matusiewicza Revita-Silesia wyznacza kierunki działań związane z przekształcaniem przemysłowego wizerunku regionu.

Czytaj też: Ponad 110 mln zł na rewitalizację Śląska

Niedawno zarząd województwa wybrał do dofinansowania w ramach RPO 11 projektów złożonych przez duże miasta na łączną kwotę 110 mln zł. Do rozstrzygnięcia jest drugi konkurs na projekty dla małych miast liczących do 50 tys. mieszkańców. Szansą będzie także inicjatywa Jessica.

W ramach regionalnego programu operacyjnego województwa śląskiego na lata 2007-2013 można otrzymać dofinansowanie na projekty z zakresu rewitalizacji.

Na realizację inwestycji w programie przewidziano 136,3 mln euro. W tej kwocie 60,66 mln euro można pozyskać w konkursach, 24,6 mln euro w ramach Programów Rozwoju Subregionów. Pozostała część – 51 mln euro to budżet inicjatywy Jessica.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.