PARTNER PORTALU
  • BGK

Miliony na rewitalizację centrum Sławkowa

  • WiadomosciZaglebia.pl    27 lutego 2014 - 11:31
Miliony na rewitalizację centrum Sławkowa

W Urzędzie Marszałkowskim Województwa Śląskiego w Katowicach podpisano umowę na realizację projektu pod nazwą „Rewitalizacja zabytkowego centrum miasta Sławków".
Całkowity koszt projektu to 21 160 630,56 zł, w tym część kwoty 16 124 075, 85 zł została dofinasowania z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego.

- Ten moment przejdzie do historii Sławkowa. Tak wysokiego, rekordowego dofinansowania unijnego i tak ważnego projektu, zarówno pod względem inwestycyjnym, ale przede wszystkim społecznym nasze miasto jeszcze nie realizowało - mówił podczas podpisywania umowy Bronisław Goraj, burmistrz Sławkowa, który w imieniu miasta podpisywał umowę razem z Pawłem Kucem, skarbnikiem miasta.

- To bardzo duża szansa dla tego miasta, w którym miałem przyjemność być kilkakrotnie. Z punktu widzenia województwa śląskiego to również duży projekt, jeden z większych, które w ostatnich miesiącach podpisywaliśmy jako Urząd Marszałkowski - podkreślił Arkadiusz Chęciński, członek zarządu województwa śląskiego, który również złożył swój podpis pod umową. - To też moment symboliczny, kilka dni temu rozmawialiśmy o współpracy województwa małopolskiego i województwa śląskiego. Sławków jest takim miastem łączącym oba województwa i symbolem naszej, dobrej współpracy - dodał.

- Podpisanie tej umowy kończy jeden etap naszej pracy nad aktualizacją dokumentacji, ale zaczyna się kolejny, bardzo trudny okres realizacji rzeczowej projektu. Czasu mamy mało, ale jestem pewien, że w czerwcu 2015 roku Sławków będzie odmieniony - zaznaczył burmistrz Goraj.

- Zainteresowani realizacją projektu „Rewitalizacja zabytkowego centrum miasta Sławków" szczegółowe informacje znajdą na specjalnej stronie internetowej www.rewitalizacja.slawkow.pl. Dostępne są informacje dotyczące zadań, które będą realizowane, celów i zakładanych efektów projektu, galerie zdjęć oraz przydatne linki. Tam również będą publikowane na bieżąco komunikaty i informacje dotyczące między innymi zmian organizacji ruchu i postępu prac - informuje Janusz Mróz, rzecznik prasowy Urzędu Miasta w Sławkowie.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (2)

  • slawok, 2015-02-16 23:37:47

    Jest nadzieja ,że wyprowadzenie Policji z obecnej siedziby pozwoli na przekształcenie tego budynku tak aby pasował do skali i charakteru miejsca.To może być właściwy krok do rewaloryzacji Małego Rynku, oby tak się stało.
  • Swojak, 2014-11-12 09:31:06

    Byłoby pięknie gdyby była rewitalizacja Sławkowa. Niestety to raczej są remonty poszczególnych elementów zagospodarowania miasta, a nie rewitalizacja Starówki która wymaga kompleksowego podejścia do przestrzeni starówki. Na rynku był kiedys bruk, teraz sa płyty ( lastriko) czy wymiana płyt na płyty... droższe bedzie sprzyjać charakterowi miejsca?. Warto spytać władze Żywca dlaczego wymieniają płyty na kostkę granitową, albo Kazimierz Dolny. Dlaczego pozostawili bruk elegancko go uzupełniając ? Może to sprawa gustu.Pytanie czy kostka granitowa rozebrana przy dworcu kolejowym uzyska "godniejsze miejsce ułożenia "  rozwiń