PARTNER PORTALU
  • BGK

Miliony wydane na drogi

  • szczecin.eu    5 stycznia 2011 - 11:12
Miliony wydane na drogi

Blisko 50 milionów złotych wydał Zarząd Dróg i Transportu Miejskiego w Szczecinie na poprawę bezpieczeństwa na szczecińskich ulicach w 2010 r. Ulepszono także stan nawierzchni dróg i chodników.
Dzięki temu znacznie poprawił się komfort jazdy po mieście. Zmodernizowane zostały ciągi zarówno w centrum Szczecina jak i jego obrzeżach na niespotykaną do tej pory skalę.

Lista zmodernizowanych w 2010 roku ulic jest bardo długa.

W ramach programu poprawa jakości wody zmodernizowane zostały ciągi ulic znajdujące się wzdłuż Odry: Nad Odrą, Ludowa i Dębogórska.

Poprawił się stan dróg wjazdowych do miasta. Wyremontowana została ul. Szosa Stargardzka, zmodernizowane zostało skrzyżowanie ul. Zwierzynieckiej z ul. Niedźwiedzią.

Nowa nakładka pojawiła się także m.in. na ul. Gdańskiej i ul. Energetyków. Po nowym asfalcie jeździmy także na Nabrzeżu Wieleckim.

Na prawobrzeżu zmodernizowane zostały także ul. Lubczyńska, Łubinowa, Goleniowska, Przelotowa.

Prace prowadzone były także w centrum miasta. Generalnie przebudowana została al. Bohaterów Warszawy.

Nawierzchnie ulic zostały wymienione m.in. na Placu Dziecka, ul. Królowej Korony Polskiej, Niedziałkowskiego. Szymanowskiego, Felczaka, Wielkopolskiej. Piotra Skargi,  Komuny Paryskiej, Cukrowej i Oliwkowej. Przebudowany został Plac Kościuszki.

Przebudowany został Plac Jakuba Wujka, który stał się jednym z ładniejszych miejsc w mieście.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (1)

  • Olo, 2011-01-05 13:47:00

    Bardzo dobrze, że w mieście rusza coś do przodu.