PARTNER PORTALU
  • BGK

Mimo zimy trwa modernizacja składowiska odpadów

  • AW    25 stycznia 2013 - 16:05
Mimo zimy trwa modernizacja składowiska odpadów

Trwają prace modernizacyjne na składowisku odpadów w Zakurzewie w gminie Grudziądz. Do tej pory w 90 proc. wykonano betonowe place kompostowania.
Wykonawcą inwestycji jest firma Skanska. Do tej pory w 90 proc.  wykonano betonowe place kompostowania.

Trwa budowa hali kompostowania odpadów wraz z biofiltrem, rozpoczęto również budowę warsztatu naprawczego i myjni płytowej oraz roboty ziemne przy obiekcie punktu przyjmowania odpadów od mieszkańców. Ponadto systematyczne wykonywane są sieci sanitarne: wodociąg i kanalizacja deszczowa.

Biuro prezydenta Grudziądza przypomina, że w październiku 2012 r. Miejskie Wodociągi i Oczyszczalnia podpisały umowę na dokończenie robót budowlanych dla zadania pn.: „Budowa obiektów technologicznych, magazynowych oraz socjalno - biurowych wraz z infrastrukturą towarzyszącą - część I”.

Inwestycja jest realizowana w ramach projektu „Modernizacja Składowiska Odpadów w Zakurzewie koło Grudziądza” finansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Umowa zawarta ze Skanską opiewa na kwotę ok. 21, 6 mln zł. Natomiast całkowita wartość modernizacji składowiska odpadów w Zakurzewie  wynosi: 62, 2mln zł z czego 69,15 proc.  to pomoc z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Planowany termin zakończenia inwestycji to grudzień 2014 r.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.