PARTNER PORTALU
  • BGK

Minister Adamczyk: Włączamy nowe standardy budownictwa drogowego

  • PAP/EM    2 lutego 2017 - 16:30
Minister Adamczyk: Włączamy nowe standardy budownictwa drogowego
Minister Adamczyk powiedział, że rozwiązania opracowane w resorcie mają też wprowadzić nową jakość rozwiązywania sporów (fot. facebook.com/PoselAndrzejAdamczyk)

Nowe standardy budownictwa drogowego mają zoptymalizować procesy inwestycji, wprowadzić ujednolicone rozwiązania, które pozwolą na zmniejszenie kosztów - poinformował Andrzej Adamczyk, minister infrastruktury i budownictwa.
"Finalizujemy prace na temat optymalizacji procesów inwestycji drogowych, budowy dróg w Polsce. Nowe rozwiązania konsultowaliśmy ze środowiskiem wykonawców i producentów materiałów budowlanych. Optymalizacja realizacji inwestycji drogowych oznacza, że będą one wykonywane w oparciu o typowe rozwiązania i przy zmniejszeniu ich kosztów" - powiedział Adamczyk.

"Dzisiaj włączamy nowe standardy budownictwa drogowego. Mamy nadzieję, że na skutek tych działań nie będzie dochodziło już do takich sytuacji, jakie miały miejsce w latach 2011 i 2012, kiedy to byliśmy świadkami bankructw firm drogowych, bankructw podwykonawców, przerywania inwestycji drogowych i związanych z tym wieloletnich opóźnień oraz straty dużej części środków publicznych" - dodał.

Minister powiedział, że rozwiązania opracowane w resorcie mają też wprowadzić nową jakość rozwiązywania sporów. "Nie może powtórzyć się historia, kiedy spis firm mających roszczenia do zamawiającego przekracza ponad pięć tysięcy podmiotów" - powiedział Adamczyk.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (1)

  • ocena z samorządu, 2017-02-03 08:28:40

    czyli spie... co można niech budują a nie gadają na razie nic nie zrobili... tylko realiazują po PO _PSL