Minister Andrzej Adamczyk wyjdzie naprzeciw potrzebom Tarnowa?

Palącym problemem Tarnowa jest brak obwodnic. W mieście wiążą nadziej z pochodzącym z Małopolski nowym ministrem infrastruktury i budownictwa Andrzejem Adamczykiem.
Minister Andrzej Adamczyk wyjdzie naprzeciw potrzebom Tarnowa?
Kierowcy czekają na obwodnice Tarnowa (fot.fotolia)

Tranów nie ma ostatnio szczęścia do drogowych inwestycji. Miasto musiało oddać część unijnej dotacji w związku ze śledztwem ws. zmowy przetargowej przy budowie łącznika autostrady A4 z węzłem Krzyż. W maju tego roku tarnowscy radni zgodzili się, żeby urząd miasta zwrócił kilkanaście mln zł żeby uniknąć konieczności zwrotu całej dotacji.

- Zabrakło konsultacji w rządzie, wstawienia się byśmy tej dotacji nie musieli oddawać – twierdzi - Kazimierz Koprowski, przewodniczący RM w Tarnowie (PiS), były zastępca prezydenta Tarnowa.

Wprawdzie decyzją zarządu woj. małopolskiego Tarnów uzyskał niedawno dofinansowanie ponad 15 mln zł. na realizację 3 inwestycji drogowych, ale sprawa sądowa dotycząca łącznika jest w toku. UM czeka na pozytywne dla siebie rozstrzygnięcia.

Kierowcy tymczasem czekają na obwodnice. Bez nich zjazd z autostrady, ulice Jana Pawła II, Lwowska, ale też część ul. Słonecznej są rozjeżdżane.

- Tarnów ma wielkie potrzeby drogowe, bez obwodnic miasto stoi w korkach. Tymczasem budowa wschodniej obwodnicy Tarnowa została zamrożona, może zachodnia będzie realizowana – mówi Koprowski i dodaje, że z osobą Andrzeja Adamczyka wiąże pewne nadzieje. – Pochodzi z Małopolski, wie jakie tu mamy problemy – dodaje.

Przypomnijmy, że Adamczyk jako poseł ziemi krakowskiej zapewniał, że PiS będzie zabiegać o poprawę życia w Małopolsce.

Andrzej Adamczyk odpowiadać będzie w rządzie PiS nie tylko za drogownictwo, ale za całe budownictwo. – Życzyć sobie można większego wsparcia w programach budownictwa mieszkaniowego. By program MdM wspierał nie tylko deweloperów, ale też osoby które odbierają mieszkania, a także osoby same budujące swoje domy – kontynuuje przewodniczący tarnowskiej rady.

 


KOMENTARZE (1)ZOBACZ WSZYSTKIE

Po pierwsze Tarnów dodał 13,9 mln. złotych,a nie 17,5 mln. zł. . Teraz w listopadzie Wojewódzki Zarząd Dróg i Autostrad podjął decyzję o zwrocie miastu 15,1 mln. złotych. Ten artykuł pisał jakiś nie poinformowany (...)!!!

-wik-, 2015-11-11 09:17:32 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE