PARTNER PORTALU
  • BGK

Minister zbuduje obwodnice?

  • PAP    11 stycznia 2011 - 20:50

Jest szansa na powstanie w Wielkopolsce obwodnic Jarocina i Ostrowa Wielkopolskiego przed 2012 rokiem. Informację taką przekazał we wtorek w Poznaniu na targach Budma minister infrastruktury Cezary Grabarczyk.
Wyjaśnił, że pieniądze na ten cel mogą pochodzić z oszczędności w projektach kolejowych. Powiedział, że w tej sprawie zapadły uzgodnienia międzyresortowe, ale decyzja zależy od uzgodnień rządu z Komisją Europejską.

- Chodzi o to, żeby oszczędności w projektach kolejowych wykorzystać na budowę dróg. (...) Tam rozstrzygamy przetargi na poziomie 66-67 proc. kosztorysów inwestorskich. To będzie duża kwota, którą będzie można wykorzystać na inwestycje drogowe. Wierzę, że osiągniemy w negocjacjach taki poziom uzgodnień, że to stanie się realne - powiedział.

Z przedstawionego pod koniec 2010 roku projektu Programu Budowy Dróg Krajowych na lata 2011-2015 wynikało, że budowa obwodnicy Jarocina i dokończenie budowy obwodnicy Ostrowa ma ruszyć dopiero po Euro 2012.

We wtorek rzecznik resortu infrastruktury Mikołaj Karpiński poinformował, że projekt ten ma pod koniec stycznia trafić pod obrady Rady Ministrów. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (2)

  • faraon, 2011-01-11 22:31:32

    Tak jak zawsze! Tylko w którym miejscu dokładnie ma być ta droga? Chyba nie tam gdzie planowano,ze względu na ekologów bo oni ,jak wiadomo chodzą pieszo!Ruch jest wskazany ale w butach a nie boso...
  • Wygupiantus, 2011-01-11 21:36:34

    Ciekawi mnie jaka zapadnie ostatecznie decyzja? Mają środki na ten cel? A może to znowu taki chwyt marketingowców ...