PARTNER PORTALU
  • BGK

Ministerstwo Infrastruktury inwestuje w drogi w podkarpackim, śląskim, warmińsko-mazurskim

  • GP    22 czerwca 2017 - 19:59
Ministerstwo Infrastruktury inwestuje w drogi w podkarpackim, śląskim, warmińsko-mazurskim
Przedstawiciele Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa w czasie sygnowania dokumentów o drogach w podkarpackim. (fot. mib.gov.pl)

Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa uruchomiło 16 zadań drogowych w całym kraju. Będą też modernizowane drogi prowadzące do przejścia granicznego w Korczowej.
• W ramach szerszego planu modernizacji dróg w kraju będą przeprowadzane remonty i usprawnienia np. na drogach w zachodniopomorskim , śląskim czy wspomnianym podkarpackim.

• Podjęte w czerwcu decyzje inwestycyjne mają się kończyć na przestrzeni najbliższych lat.

• W zakładce multimedia udostępniamy mapę obrazującą przewidziane remonty.

 

W czwartek (22 czerwca) zatwierdzono oficjalnie decyzję o inwestycjach drogowych w woj. podkarpackiem, ale to tylko jedna z szeregu zmian, które czekają polską sieć dróg. Wiceminister infrastruktury i budownictwa Jerzy Szmit podpisał Programy Inwestycji dla zadań drogowych, które będą realizowane w sześciu województwach. Ich łączny koszt to ok. 142 mln zł.

Rozbudowane zostaną droga krajowa nr 28 na odc. Siepietnica-Trzcinica, droga krajowa nr 22 na odcinku Knybawa-Gnojewo, droga krajowa nr 22 na odcinku Malbork-Królewo.

W zachodniopomorskim natomiast ma być poprawiane bezpieczeństwo ruchu drogowego na drodze krajowej 31 w miejscowości Chojna. Podobne kroki będę podejmowane w śląskim. Na drodze krajowej nr 78 na odcinku Wodzisław-Rybnik będą przeprowadzane korekcje geometrii nawierzchni drogi oraz jezdnia będzie poszerzana do 7 m.

Powyższe remonty mają się zakończyć do roki 2020.

Drogi przy przejściu granicznym w Korczowej

W podkarpackim chodzi o poprawę warunków ruchu drogowego na dojazdach do drogowego przejścia granicznego Korczowa. Modernizacji zostanie poddany także system wspomagający zarządzanie ruchem.

Czytaj też: W rządzie chcą kolei dużych prędkości

Zakres przewidzianej inwestycji drogowej obejmuje system buforowania pojazdów ciężarowych oraz projektowanie urządzeń systemu zarządzania ruchem na odcinku autostrady A4 poprzedzającym przejście graniczne w Korczowej, a także na odc. dk nr 94, które umożliwią dynamiczną informację dla kierowców. Jeśli trzeba pozwoli on także wprowadzać objazdy, automatycznie wykrywać zdarzenia drogowe i monitorować warunki ruchu na omawianych trasach.

Po zakończeniu inwestycji powstanie kompletny system zarządzania długością kolejki na przejściu granicznym w Korczowej, który docelowo będzie elementem Systemu Zarządzania Ruchem. Zadanie obejmuje odc. drogi o długości 4,6 km. Realizację przewidziano na lata: 2017-2018 r.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


MultimediaREKLAMA
×
KOMENTARZE (1)

  • KrzysztoW, 2017-06-23 19:37:16

    A może rząd zająłby się wreszcie problemem korków na bramkach polskich autostrad.