Ministerstwo Sportu, nowy program: Orliki lekkoatletyczne

Ministerstwo Sportu i Turystyki zatwierdziło Program Rozwoju Infrastruktury Lekkoatletycznej ”Orliki Lekkoatletyczne”. Nabór ruszy 1 kwietnia.
Ministerstwo Sportu, nowy program: Orliki lekkoatletyczne
Po orlikach piłkarskich przyszedł czas na orliki lekkoatletyczne - fot.powiat-olsztynski.pl

Program stanowi kontynuację działań podejmowanych przez MSiT mających na celu poprawę oraz rozbudowę infrastruktury sportowej na terenie całego kraju.

Głównym celem Programu Rozwoju Infrastruktury Lekkoatletycznej jest rozwój i poprawa stanu infrastruktury lekkoatletycznej, zarówno przeznaczonej na potrzeby treningu i realizacji zajęć wychowania fizycznego, jak również umożliwiającej współzawodnictwo sportowe.

Powstałe w wyniku dofinansowania ze środków Funduszu obiekty będą ogólnodostępne, a dostęp do nich będzie nieodpłatny.

Parametry poszczególnych elementów urządzeń lekkoatletycznych (w szczególności wymiarowe), realizowanych w ramach Programu, należy wykonać zgodnie z wytycznymi PZLA zawartymi w „Założeniach dla projektantów stadionów LA”.

Nabór wniosków przewidziany został w dniach od 1 do 30 kwietnia 2015 r. Wnioski można składać  za pośrednictwem systemu elektronicznego na stronie resortu sportu.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (2)ZOBACZ WSZYSTKIE

Na zdjęciu Orlik w Olsztynku, wybudowany przez Gminę Olsztynek, czyli połączenie kompleksu "Moje Boisko - Orlik 2012" z lekkoatletyką oraz zimą z "Białym Orlikiem".

mireko66, 2015-03-23 07:53:55 odpowiedz

Tera potrzeba jeszcze trenerów, instruktorów i czwartków lekkoatletycznych.

msl, 2015-03-16 21:48:37 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE