PARTNER PORTALU
  • BGK

Młyn Rothera bez dotacji ministra

  • JL    29 lutego 2016 - 07:18
Młyn Rothera bez dotacji ministra

Młyna Rothera w Bydgoszczy ma stać się na wielofunkcyjnym obiektem usługowym. Fot. Bydgoszcz.pl

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego nie przyznało dotacji na roboty i prace budowlano-konserwatorskie w Młynie Rothera i przyległych spichrzach. Bydgoszcz odwoła się od tej decyzji.
Trwają prace nad projektem zmiany sposobu użytkowania Młyna Rothera na wielofunkcyjny obiekt usługowy. Rewitalizacja dawnych przestrzeni kompleksu zbożowego ma polegać na przekształceniu ich w przestrzenie umożliwiające prowadzenie działalności o różnym zakresie programowym z możliwością komercyjnego wykorzystania części obiektów.

W budżecie na 2016 rok na Młyn Rothera zabezpieczono 14,4 mln zł. Wartość całego projektu szacowana jest na około 50 mln zł. Miasto starało się o dotacje w kwocie 6,5 mln zł z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Bydgoski wniosek pozostał bez żadnego wsparcia. Między innymi ze względu na rażąco niską „ocenę strategiczną” projektu miasto będzie odwoływać się od tej decyzji.

Warto dodać, że obecnie na koszt miasta prowadzone są roboty zabezpieczające. Ich zakończenie planowane jest jeszcze wiosną. Ułatwią one późniejsze prowadzenie prac budowlano-konserwatorskich.

Na bieżąco są też analizowane możliwości skorzystania z innych źródeł finansowania zewnętrznego.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.
NAJPOPULARNIEJSZE W PORTALU
NAJNOWSZE WIADOMOŚCIWyszukiwarki

Polecane oferty: