PARTNER PORTALU
  • BGK

Młyny Richtera w Toruniu odzyskują blask

  • AT/UM Toruń    9 listopada 2011 - 21:06
Młyny Richtera w Toruniu odzyskują blask

Centrum Nowoczesności, Toruński Inkubator Technologiczny i Międzynarodowe Centrum Spotkań Młodzieży to instytucje, które powstaną w Młynach Richera. Postęp prac adaptacyjnych można zobaczyć w filmie, który dostępny jest na miejskim kanale portalu YouTube.
Już niedługo dawne młyny przy ul. Kościuszki, przez lata opustoszałe i zaniedbane, będą nie do poznania. Trwa ich przebudowa i adaptacja. Znajdą w nich miejsce trzy instytucje: Centrum Nowoczesności, Międzynarodowe Centrum Spotkań Młodzieży i Toruński Inkubator Technologiczny.

Centrum Nowoczesności będzie interaktywnym muzeum, gdzie zwiedzający będą poznawać różne dziedziny nauki poprzez zabawę, eksperyment, udział w doświadczeniach i samodzielnych obserwacjach. Międzynarodowe Centrum Spotkań Młodzieży będzie prowadziło aktywną wymianę dzieci, młodzieży szkolnej i akademickiej z całego świata.

Natomiast Toruński Inkubator Technologiczny będzie wspierał rozwój przedsiębiorczości poprzez ułatwienie dostępu do nowoczesnych technologii i osiągnięć naukowych.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.