PARTNER PORTALU
  • BGK

Mniej dziur w Mierzynie

  • www.Mierzyn24.pl/    19 września 2011 - 15:02
Mniej dziur w Mierzynie

We wrześniu usunięto dziury na dwóch ważnych ulicach w Mierzynie. W planie są doraźne remonty na kolejnych trzech.
Niestety zapotrzebowanie na remonty ulic w Mierzynie nie jest małe. W kolejce czekają już kolejne dziury do zalepienia. W pierwszej połowie września zasklepiono dziury na ulicy Topolowej w Mierzynie. Od pewnego czasu kierowcom sprawiały problemy wyrwy w drodze zlokalizowane przy skrzyżowaniu z ulicą Welecką oraz przy ulicy Elżbiety.

W tych miejscach można było uszkodzić zawieszenie, a wymijanie dziur było bardzo niebezpieczne biorąc pod uwagę szerokość jezdni oraz duży ruch pojazdów przy najważniejszym skrzyżowaniu w Mierzynie. Na szczęście po dziurach nie zostało już nawet śladu.

W tym samym czasie zabrano się za wyremontowanie mocno zniszczonej nawierzchni ulicy Zgodnej, na odcinku od ulicy Tytusa do cmentarza. Jazda po Zgodnej była prawdziwą zmorą dla kierowców, którzy wymijając dziury często starali się jeździć poboczem.

Najbardziej zniszczony był odcinek drogi między Tytusa a Wspólną. Teraz jednak droga jest równa i nie mamy większego problemu z dojechaniem aż do cmentarza w Mierzynie. Wczoraj sami sprawdziliśmy testując wyrównaną nawierzchnię.

W najbliższym czasie wyremontowane zostaną jeszcze trzy ulice w Mierzynie. W planach jest doraźny remont ulic: Komercyjnej, Mierzyńskiej i Spiskiej.

Niestety w Mierzynie jest sporo ulic, których stan przyprawia mieszkańców o ból głowy. Dziury, wyrwy, brak porządnej nawierzchni – można tak wymieniać bez końca. Niestety budżet Gminy Dobra mocno nadszarpnięty dużymi inwestycjami (budowa nowej szkoły, remont chodnika przy ul. Weleckiej, budowa chodnika i oświetlenia na Długiej, plac zabaw w Mierzynie itp.) nie jest z gumy i na niektóre remonty trzeba będzie poczekać.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.