PARTNER PORTALU
  • BGK

Mniej parkingów przy warszawskim lotnisku

  • PAP    26 sierpnia 2011 - 18:45
Mniej parkingów przy warszawskim lotnisku

Od 5 września władze warszawskiego lotniska Chopina zamkną wielopoziomowy parking dla samochodów, który znajduje się naprzeciw nowej części terminala. To efekt rozpoczęcia budowy hotelu. Kierowcy będą mieli do dyspozycji trzy pozostałe parkingi.
"Od poniedziałku 5 września osoby przyjeżdżające na lotnisko własnym samochodem nie będą mogły parkować w wielopoziomowym parkingu, zlokalizowanym naprzeciw nowej części terminala. Zamknięcie go ma związek z rozpoczęciem budowy hotelu, który powstanie na terenie lotniska do 2013 r." - powiedział w piątek PAP rzecznik lotniska Przemysław Przybylski. Dodał, że budowa hotelu ma rozpocząć się pod koniec września br.

Parking będzie zamknięty przez około rok. "W tym czasie do dyspozycji kierowców pozostanie 1 tys. miejsc na parkingu godzinowym pod budynkiem hotelu Courtyard by Marriott oraz 150 miejsc na parkingu zlokalizowanym vis a vis terminala autobusowego" - powiedział rzecznik. Dodał, że dla pasażerów, którzy chcieliby zostawić auto na lotnisku na dłuższy okres, dostępny jest też parking dobowy.

Przedstawiciele lotniska przypominają, że parkowanie bezpośrednio przed terminalem lotniska jest zabronione, z wyjątkiem krótkiego postoju np. na czas wyjęcia bagażu z samochodu.

Na lotnisko dojeżdżają autobusy komunikacji miejskiej nr: 148, 175, 188, 575, N32 (nocny).

Lotnisko Chopina jest największym portem lotniczym w Polsce, obsługuje ruch rozkładowy, czarterowy oraz cargo. W 2010 r. z usług lotniska skorzystało ponad 8,7 mln pasażerów, co stanowiło blisko 43 proc. całkowitego ruchu pasażerskiego w Polsce.

W tym roku władze lotniska szacują, że zostanie obsłużonych ok. 9 mln pasażerów. W ciągu roku w porcie wykonywanych jest prawie 140 tys. operacji lotniczych. Z danych Urzędu Lotnictwa Cywilnego wynika, że w pierwszym półroczu br. wzrost ruchu w Warszawie wyniósł 9,3 proc., port obsłużył ok. 4 mln 268 tys. pasażerów. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.