PARTNER PORTALU
  • BGK

Mniej za półwysep Lalka

  • PAP    27 marca 2013 - 19:47
Mniej za półwysep Lalka

Po dwóch nieudanych próbach sprzedaży półwyspu Lalka nad Jeziorem Łańskim, zarząd powiatu olsztyńskiego obniżył cenę wywoławczą tej nieruchomości do 7 mln zł. Samorząd będzie szukał nabywcy na drodze rokowań.




Jak poinformował w środę Jacek Niedźwiecki ze starostwa w Olsztynie, negocjacje z inwestorami, którzy złożą oferty na kupno półwyspu Lalka, powinny odbyć się na początku lipca.

Zarząd powiatu zdecydował o takiej formie zbycia nieruchomości po niepowodzeniu dwóch przetargów nieograniczonych. W grudniu samorząd usiłował sprzedać półwysep za 9,7 mln zł. Przed ponownym przetargiem - planowanym na miniony poniedziałek - cenę wywoławczą zmniejszono do 8,99 mln zł. Jednak i tym razem nikt nie wpłacił wadium.

Dlatego teraz - jak wyjaśnił Niedźwiecki - zarząd powiatu postanowił obniżyć cenę wywoławczą do 7 mln zł. Za miesiąc ogłoszenie o rokowaniach zostanie zamieszczone w Biuletynie Informacji Publicznej i na tablicy ogłoszeń w starostwie.

Olsztyński samorząd powiatowy przejął nieruchomość o powierzchni 15,8 ha w połowie 2012 roku. Wcześniej półwysep z ośrodkiem wypoczynkowym "Kormoran" pozostawał w zarządzie Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

Ministerstwo skarbu od 2010 r. wystawiało obiekt w przetargach. Po kilku nieudanych próbach sprzedaży tzw. trwały zarząd nad ośrodkiem został wygaszony. Wojewoda warmińsko-mazurski w imieniu Skarbu Państwa przekazał nieruchomość w formie darowizny powiatowi.

Na półwyspie znajduje się ośrodek wypoczynkowy z budynkiem hotelowym z 16 pokojami i dwoma domkami jednorodzinnymi, stajnią na pięć koni, wozownią i zabudowaniami gospodarczymi. W ośrodku jest niewielki basen i kuchnia z częścią restauracyjną.

Ośrodek "Kormoran" był częścią słynnego w PRL-u "imperium łańskiego", w którym wypoczywali ówcześni dygnitarze. W łańskich lasach polowali m.in. Bolesław Bierut, Nikita Chruszczow, Leonid Breżniew i Josip Broz Tito.

Olsztyńskie starostwo sprzedało wcześniej dwa inne ośrodki rządowe - "Cyrankę" za 5 mln zł oraz "Kormorana" w Mierkach za 12,2 mln zł.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!






×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.