PARTNER PORTALU
  • BGK

Mnóstwo inwestorów i wielkie projekty w SSE

  • PAP/Puls Biznesu    19 grudnia 2013 - 07:40
Mnóstwo inwestorów i wielkie projekty w SSE

Specjalne strefy ekonomiczne (SSE) mają wyjątkowo gorący grudzień: dużo inwestorów i wielkie projekty. Tak dobrze będzie jeszcze przez kilka miesięcy.
Co strefa, to inwestycja za co najmniej kilkadziesiąt milionów złotych. Razem zebrało się projektów za 886,2 mln zł. Do Wigilii będzie ich więcej, bo np. tarnobrzeska strefa lada dzień może wydać trzy zezwolenia, w tym jedno duże. Jest więc szansa na miliard złotych - informuje "Puls Biznesu".

Strefy, które nie mogą pochwalić się dużymi projektami, mają dużo mniejszych, jak pomorska czy kostrzyńsko-słubicka. "Jesteśmy w trakcie procedowania kolejnych zezwoleń, wydamy do końca roku jeszcze trzy" - mówi Iwona Krawczyk, prezes Kamiennogórskiej SSE.

Jest kilka przyczyn tak dobrego końca roku. W pierwszym półroczu inwestorzy czekali na decyzję rządu o przedłużeniu funkcjonowania stref do 2026 r. Na starych zasadach, gdy miały działać do 2020 r., korzystanie z tej formy pomocy publicznej się nie opłacało. Od końca lipca firmy znów lubią strefy.

Dopóki trwał impas z przedłużeniem działania stref, rząd nie zgadzał się na poszerzenie granic. Czekało na to wszystkie 14 stref, a z nimi inwestorzy. Sprawa ruszyła dopiero jesienią.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.