PARTNER PORTALU
  • BGK

Moc inwestycji w Ożarowie

  • wer/sejmik.kielce.pl    2 stycznia 2012 - 15:15
Moc inwestycji w Ożarowie

60 mln zł - tyle kosztowały inwestycje zrealizowane w ubiegłym roku w gminie Ożarów. Ze środków unijnych i zewnętrznych władzom gminy udało się pozyskać ponad 25 mln zł.
- Tak olbrzymi zakres inwestycji był możliwy między innymi dzięki dobrej współpracy z urzędem marszałkowskim, szybkim zatwierdzaniu przygotowywanych projektów. Marszałek Adam Jarubas (oceń działania marszałka) osobiście interesował się wieloma inwestycjami, a  członek zarządu województwa świętokrzyskiego, były starosta powiatu opatowskiego Kazimierz Kotowski na bieżąco służy radą i swoim doświadczeniem - podkreśla Marcin Majcher, burmistrz Ożarowa.

Burmistrz zaznacza również, że dla Ożarowa rok 2011 był rokiem sukcesu.- Sprzyjały temu uzyskane środki z funduszy unijnych, europejskich. Budżet dostosowaliśmy, tak, by wspierać każdy program unijny, który nadarzył się do realizacji - wyjaśnia Marcin Majcher.

Gminie udało się zrealizować różne inwestycji, chociaż kończyła też wiele wcześniejszych, między innymi budowę obiektów sportowych, stadionu, który kosztował ją ponad 11 mln zł. Finalizowała też termomodernizację Zespołu Szkół Ogólnokształcących  imienia Edwarda Szylki w Ożarowie, która kosztowała 4,4 mln zł, z tego 54 proc. to środki z funduszy norweskich. Zmodernizowałarównież budynek przedszkola za 776 tys. zł, z tego 400 tys. pochodziło z budżetu gminy, a 376 tys. zł z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Nowe inwestycje w tym roku to także termomodernizacja budynku Szkoły Podstawowej w Janowicach, gdzie za 711 tys. zł  zbudowano nową kotłownię, wymieniono dach, sieć grzewczą, stolarkę okienną, drzwiową, a także ocieplono budynek. W tym czasie gminie udało się pozyskać środki na kolejne  termomodernizacje.

Co więcej termomodernizacji poddano również kilka świetlic i remiz wiejskich, które zostały ocieplone, wymieniono w nich stolarkę okienną, drzwiową. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.