PARTNER PORTALU
  • BGK

Modernizacja ciepłociągów i oczyszczalni w Bydgoszczy

  • PAP    29 listopada 2012 - 17:14
Modernizacja ciepłociągów i oczyszczalni w Bydgoszczy

Ponad 31 mln zł otrzyma oczyszczalnia "Kapuściska" i operator ciepłociągów w Bydgoszczy na modernizację swojej infrastruktury. Fundusze pochodzić będą z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.
"Pozyskanie środków z POIiŚ pozwoli zaoszczędzić środki własne Komunalnego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej (KPEC) i Spółki Wodnej Kapuściska, co z pewnością wpłynie pozytywnie na ich sytuację finansową. Mimo iż kończy się bieżąca perspektywa finansowa Unii Europejskiej, pozyskanie tych środków przez spółki miejskie pokazuje, że warto cały czas czynić starania o pozyskanie dofinansowania" - powiedziała Grażyna Ciemniak, wiceprezydent Bydgoszczy.

KPEC otrzymał w czwartek decyzję o dofinansowaniu projektu "Przebudowa sieci ciepłowniczej w Bydgoszczy", który jest wart ponad 17,5 mln zł. Oczyszczalnia "Kapuściska", zarządzana przez Spółkę Wodną "Kapuściska" otrzyma na inwestycje modernizacyjne ponad 13,5 mln zł.

Dzięki unijnemu wsparciu KPEC zmodernizuje 5,5 km sieci ciepłowniczej w mieście. "Pozwoli to ograniczyć emisję CO2 o 1,76 tys. ton, i oznacza także zmniejszenie strat na przesyle" - podkreślił Marek Kuczyniecki, prezes spółki.

Spółka Wodna "Kapuściska" dzięki otrzymanym 13,5 mln zł chce zmodernizować urządzenia przeznaczone do odbioru i oczyszczania ścieków komunalnych i przemysłowych.

Oczyszczalnia "Kapuściska" przetwarza ścieki wytwarzane przez niemal 332 tys. mieszkańców Bydgoszczy i okolic. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.