PARTNER PORTALU
  • BGK

Modernizacja dróg priorytetem Legnicy

  • legniczanin.pl    5 marca 2013 - 10:04
Modernizacja dróg priorytetem Legnicy

– Modernizacje i przebudowy dróg w mieście były, są i będą przez szereg lat naszym priorytetem inwestycyjnym – podkreśla prezydent Tadeusz Krzakowski.
Prezydent dodaje: „Bezpieczny i funkcjonalny układ komunikacyjny jest ważny dla wszystkich mieszkańców. Oczywiście, numer jeden to Jaworzyńska".

Jej remont rozpocznie się jeszcze w tym roku. W budżecie jest na to 1.750.000 zł. Około 370 tysięcy kosztować będzie dokumentacja budowlana. Ma być gotowa do 10 czerwca. Reszta jest przeznaczona na rozpoczęcie robót.

W Wieloletniej Prognozie Finansowej prezydent miasta zapisał na przyszły rok dla Jaworzyńskiej ponad 7,5 mln zł, za dwa lata - 8,3 mln zł, w 2016 r. - prawie 27 mln zł, a w 2017 - ponad 15 mln zł.

Całość 2,5 kilometrowej drogi może kosztować ok. 60 milionów. Prognozowane wydatki na legnickie drogi w perspektywie najbliższych lat to rząd 180 mln zł. Miasto będzie zabiegało także o pieniądze unijne na ten cel.

Bardzo kosztowna okazała się tegoroczna zima. Dokonała większych zniszczeń, niż można się było spodziewać. Zimowe utrzymanie dróg od początku sezonu pochłonęło ok. 2,3 mln zł. Same naprawy uszkodzeń to wydatek 270 tys. zł. Maszyny wypełniające ubytki, by drogi były przejezdne, pracują każdego dnia.

Jeszcze krótko o Wrocławskiej. Na jej nawierzchni już w listopadzie ub.r. ujawniły się usterki: rozszczelnione dylatacje asfaltu, spękania wokół studzienek.

ZDM 9 listopada dokonał przeglądu gwarancyjnego i zobowiązał wykonawcę inwestycji do przeprowadzenia napraw na własny koszt. Wrocławska ma być odnowiona wiosną, gdy poprawią się i ustabilizują warunki atmosferyczne.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (1)

  • krzyciel, 2013-03-05 14:08:54

    "Miasto będzie zabiegało o pieniądze unijne na ten cel" - i kolejna kasa z unii przejedzona. Utrzymanie infrastruktury to zakichany obowiązek miasta, na który powinno mieć ono zabezpieczone środki we własnym budżecie. MRR planując wykorzystanie środków unijnych w kolejnym okresie programow...ania powinno wpisać zakaz wykorzystywania ich na statutowe zadania samorządów.  rozwiń