Modernizacja dróg w powiecie włocławskim

Jeszcze latem rozpoczną się inwestycje modernizacyjne na odcinkach dróg wojewódzkich w powiecie włocławskim.
Modernizacja dróg w powiecie włocławskim
Rozpoczynają się inwestycje modernizacyjne na odcinkach dróg wojewódzkich w powiecie włocławskim. Fot. UMWK-P (Andrzej Goiński)

Zadania będą realizowane na odcinkach Kąty-Stary Brześć oraz Tadzin-droga krajowa nr 91.

Droga wojewódzka nr 268 przebiega wzdłuż autostrady. Umożliwia mieszkańcom północnej części gminy Brześć Kujawski dojazd do miasta. Wyremontowany zostanie kilometrowy odcinek między Starym Brześciem i Kątami.

Z kolei na drodze wojewódzkiej nr 301 wyremontowany zostanie odcinek od wiaduktu nad autostradą do drogi krajowej nr 91. Trasa ta umożliwia dojazd mieszkańcom gmin Osięciny i Bądkowo w kierunku drogi krajowej łączącej Toruń i Włocławek. Długość odcinka wytypowanego do remontu to również kilometr.

Na obu odcinkach jezdnie zostaną poszerzone do sześciu metrów. Ułożone zostaną na nich nowe warstwy asfaltobetonu. Na koniec wykonane będzie oznakowanie poziome. Inwestycje zakończą się na przełomie października i listopada.

Na terenie powiatu włocławskiego przygotowywane są też duże zadania inwestycyjne. Latem planowane jest ogłoszenie przetargu na przebudowę drogi nr 265 łączącej Brześć Kujawski z Kowalem. Poza tym do końca roku powinny zakończyć się prace nad dokumentacją projektową na przebudowę drogi nr 269 (Kowal-Izbica Kujawska) oraz nr 270 (Brześć Kujawski-Izbica Kujawska).

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE