PARTNER PORTALU
  • BGK

Modernizacja dworca w Legnicy na półmetku

  • PAP    27 czerwca 2013 - 21:52

Od czwartku obsługa podróżnych na legnickim dworcu została przeniesiona do wyremontowanej części holu. Dzięki temu można zobaczyć pierwsze efekty modernizacji dworca.
Jak poinformował w czwartek rzecznik prasowy PKP SA we Wrocławiu Bartłomiej Sarna, hol kasowy dworca w Legnicy odzyskał dawny blask.

"Renowacji zostały poddane historyczne okienka kas biletowych z blatami, płytki ceramiczne na ścianach i zabytkowy strop. W holu zamontowano całkowicie nowe oświetlenie. Na nowo została ułożona posadzka, pod którą zamontowano ogrzewanie podłogowe. Przebudowano również pomieszczenie kas biletowych, w których zamontowano szklane boksy i klimatyzację. W udostępnionej po modernizacji części dworca podróżni znajdą kasy biletowe Kolei Dolnośląskich oraz poczekalnię i nowo wybudowane toalety" - wyliczył Sarna.

Przeniesienie obsługi podróżnych do odnowionej części holu wiąże się ze zmianą organizacji ruchu. Do holu dworca obecnie wchodzi się przez wejście boczne od strony budynku poczty, a z holu na perony - specjalnie wytyczonym przejściem.

"Dzięki otwarciu holu kasowego wykonawca może rozpocząć intensywne prace w części, przez którą dotychczas odbywał się ruch podróżnych" - dodał Sarna.

Na placu budowy pracuje obecnie stu budowlańców. W pomieszczeniach dawnej poczekalni i restauracji trwa renowacja zabytkowych stropów. Podobny zabieg przechodzą historyczne drzwi zewnętrzne i płytki ceramiczne w pomieszczeniu dawnej restauracji. Budowlańcy zakończyli już budowę nowych, żelbetowych stropów, klatek schodowych i szybu windowego. Dawny blask odzyskuje również elewacja od strony budynku poczty oraz peronów. Kontynuowana jest wymiana stolarki okiennej oraz instalacji elektrycznej i wentylacyjnej.

Modernizacja dworca w Legnicy rozpoczęła się w grudniu ubiegłego roku, a zakończy się w pierwszym kwartale 2014 roku. Jej głównym celem jest poprawa estetyki i wyglądu budynku oraz komfortu i bezpieczeństwa podróżnych. Koszt inwestycji to prawie 13,5 miliona złotych.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.