PARTNER PORTALU
  • BGK

Modernizacja lokalnych dróg w Wielkopolsce

  • PAP    1 grudnia 2011 - 14:09
Modernizacja lokalnych dróg w Wielkopolsce

Ponad 7,6 mln zł kosztowała zakończona właśnie modernizacja lokalnych dróg w powiecie pleszewskim. Naprawiono zniszczone jezdnie, chodniki, zatoki autobusowe. Korzystają z nich mieszkańcy wsi i małych miejscowości.
- Inwestycję sfinansowano w 80 proc. ze środków Unii Europejskiej w ramach programu operacyjnego na lata 2007-2013. To największa w powiecie inwestycja drogowa od wielu lat - powiedział w czwartek starosta pleszewski, Michał Karalus. Dodał, że powiat dołożył do niej prawie 1,6 mln zł.

Według niego, radykalna poprawa infrastruktury i jakości dróg ułatwi także rolnikom dojazdy do pól, a dzieciom i młodzieży do szkół.

W ramach modernizacji poszerzono niektóre jezdnie do 6 metrów, przebudowano jedną z dróg powiatowych, która łączy tę trasę z drogą krajową nr 12 i wojewódzką nr 443. Drogowcy zbudowali ponad 3 km chodników i zatoki autobusowe, utwardzili pobocza. W miejscu zdewastowanego chodnika łączącego Pleszew i pobliski Marszew powstała ścieżka rowerowa.

Przy okazji prac odtworzono i odmulono przydrożne rowy oraz utwardzono zjazdy do posesji, a także przebudowano niebezpieczny zakręt w miejscowości Czermin.

- To były przełomowe inwestycje dla powiatu, które miały na celu poprawę bezpieczeństwa oraz stworzenie dogodnego powiązania sieci dróg powiatowych z układem dróg wojewódzkich i krajowych. Poprawi się dostęp do niezbędnej infrastruktury oraz dojazd do miejsc pracy w Pleszewie, Poznaniu (zabierz głos/oceń prezydenta) i Kaliszu (zabierz głos/oceń prezydenta) - podkreślił Karalus.

W ramach tego samego programu w powiecie zakończono także modernizację innych dróg przebiegających przez małe miejscowości. Kosztem 9 mln zł przebudowano łącznie prawie 20 km dróg. UE wyłożyła na ten cel 4,2 mln zł. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.
NAJPOPULARNIEJSZE W PORTALU
NAJNOWSZE WIADOMOŚCIWyszukiwarki

Polecane oferty: