PARTNER PORTALU
  • BGK

Modernizacja lokalnych dróg w Wielkopolsce

  • PAP    1 grudnia 2011 - 14:09
Modernizacja lokalnych dróg w Wielkopolsce

Ponad 7,6 mln zł kosztowała zakończona właśnie modernizacja lokalnych dróg w powiecie pleszewskim. Naprawiono zniszczone jezdnie, chodniki, zatoki autobusowe. Korzystają z nich mieszkańcy wsi i małych miejscowości.
- Inwestycję sfinansowano w 80 proc. ze środków Unii Europejskiej w ramach programu operacyjnego na lata 2007-2013. To największa w powiecie inwestycja drogowa od wielu lat - powiedział w czwartek starosta pleszewski, Michał Karalus. Dodał, że powiat dołożył do niej prawie 1,6 mln zł.

Według niego, radykalna poprawa infrastruktury i jakości dróg ułatwi także rolnikom dojazdy do pól, a dzieciom i młodzieży do szkół.

W ramach modernizacji poszerzono niektóre jezdnie do 6 metrów, przebudowano jedną z dróg powiatowych, która łączy tę trasę z drogą krajową nr 12 i wojewódzką nr 443. Drogowcy zbudowali ponad 3 km chodników i zatoki autobusowe, utwardzili pobocza. W miejscu zdewastowanego chodnika łączącego Pleszew i pobliski Marszew powstała ścieżka rowerowa.

Przy okazji prac odtworzono i odmulono przydrożne rowy oraz utwardzono zjazdy do posesji, a także przebudowano niebezpieczny zakręt w miejscowości Czermin.

- To były przełomowe inwestycje dla powiatu, które miały na celu poprawę bezpieczeństwa oraz stworzenie dogodnego powiązania sieci dróg powiatowych z układem dróg wojewódzkich i krajowych. Poprawi się dostęp do niezbędnej infrastruktury oraz dojazd do miejsc pracy w Pleszewie, Poznaniu (zabierz głos/oceń prezydenta) i Kaliszu (zabierz głos/oceń prezydenta) - podkreślił Karalus.

W ramach tego samego programu w powiecie zakończono także modernizację innych dróg przebiegających przez małe miejscowości. Kosztem 9 mln zł przebudowano łącznie prawie 20 km dróg. UE wyłożyła na ten cel 4,2 mln zł. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.