PARTNER PORTALU
  • BGK

Modernizacja lubelskiej kliniki

  • GK    4 grudnia 2012 - 12:19
Modernizacja lubelskiej kliniki

Trwają prace przy modernizacji Kliniki Okulistyki przy ul. Chmielnej w Lublinie.
Realizowana przez Skanska inwestycja zakończy się w grudniu 2013 r. Wartość kontraktu wynosi ponad 16,5 mln zł netto. Inwestorem jest Samodzielny Publiczny Szpital Kliniczny nr 1 w Lublinie.

Projekt zostanie zrealizowany w zakresie zadania inwestycyjnego „Utworzenie Ponadregionalnego Ośrodka Leczenia Chorób Narządu Wzroku na bazie Kliniki Okulistyki SPSK Nr 1 Uniwersytetu Medycznego w Lublinie".

Zakres prac obejmuje przebudowę i remont budynków C-1 i B-1 oraz budowę dróg, placów i sieci zewnętrznych. Skanska wykona podjazd dla karetek, przebuduje konstrukcję poddasza i dachu oraz zmieni kształt dachu. Wymieni również stolarkę okienną i drzwiową oraz wykona nową elewację dostosowując budynek wizualnie do istniejącej historycznej zabudowy.

W ramach inwestycji klinika zostanie wyposażona w urządzenia dźwigowe. Na terenie szpitala zostanie również zainstalowany i uruchomiony agregat prądotwórczy ze zbiornikami paliwa. Dzięki niemu w szpitalu będzie można przeprowadzać operacje w razie problemów z dostawą energii elektrycznej.

- W modernizowanym obiekcie wyburzyliśmy już kondygnacje od 2 do 6 piętra i rozebraliśmy istniejący dach - mówi Artur Bliźniuk, kierownik budowy.

- Zdemontowaliśmy także stalowo-szklaną fasadę ze wszystkich stron budynku, a w piwnicy, na parterze i parterze wysokim prowadzimy dalsze prace rozbiórkowe. Na dachu wykonaliśmy roboty murowe, więźbę dachową i rozpoczęliśmy układanie warstw izolacyjnych. Obecnie realizujemy instalacje elektryczne, grzewcze i wentylacyjne wewnątrz budynku i stawiamy ścianki działowe w piwnicach i pomieszczeniach znajdujących się na piętrach. Rozpoczęliśmy montaż okien, który planujemy zakończyć przed końcem roku. Prace postępują zgodnie z założonym harmonogramem - dodaje Artur Bliźniuk.

Klinika Okulistyczna Uniwersytetu Medycznego w Lublinie powstała w 1944 r. przy Uniwersytecie im. Marii Curie-Skłodowskiej. W skład Kliniki wchodzi 5 oddziałów o łącznej liczbie 95 łóżek. Klinika wykonuje około 40 000 porad ambulatoryjnych rocznie.

Za leczenie ambulatoryjne odpowiedzialnych jest 5 poradni: ogólna, siatkówkowa, jaskrowa, zapalenia błony naczyniowej, oraz dziecięca, w których prowadzone jest leczenie szerokiego spektrum chorób okulistycznych ze szczególnym naciskiem na ciężkie schorzenia wymagające wysokospecjalistycznego leczenia.

Klinika dysponuje sześcioma salami operacyjnymi, w których wykonuje się rocznie ponad 8 tysięcy zabiegów okulistycznych. Oprócz działalności medycznej i dydaktyczno - naukowej klinika zajmuje się prowadzeniem prac naukowo-badawczych i organizacją międzynarodowych konferencji naukowych i sympozjów.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.