Modernizacja Placu Magistrackiego za 5,5 mln zł

Około 5,5 mln zł będzie kosztowała modernizacja Placu Magistrackiego w Wałbrzychu. Prace budowlane rozpoczną się 21 stycznia - poinformowała PAP rzeczniczka prasowa wałbrzyskiego magistratu Anna Żabska.
Modernizacja Placu Magistrackiego za 5,5 mln zł

"Zakres robót jest ogromny. Będzie to właściwie całościowa przebudowa, którą poprzedzi rozbiórka obecnej nawierzchni, małej architektury oraz infrastruktury technicznej. Teren zostanie sprofilowany i odwodniony. Powstanie nowa nawierzchnia, uwzględniająca potrzeby osób starszych i niepełnosprawnych, schody terenowe i stacja meteorologiczna. Po wycince drzew i krzewów oraz nasadzeniach, nowa kompozycja roślinna zostanie ogrodzona. Pojawią się też nowe ławki i kosze na śmieci" - dodała Żabska.

"Po szerokiej debacie z udziałem mieszkańców i różnych środowisk, w tym urbanistów, historyków i konserwatora zabytków, w znacznej mierze wracamy do pierwowzoru placu z lat 20. minionego wieku. Oznacza to m.in. budowę fontanny w przedwojennym kształcie" - powiedział prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej.

Koszt przebudowy Placu Magistrackiego oszacowano na 5,5 mln zł. Prace powinny się zakończyć na przełomie maja i czerwca.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE