PARTNER PORTALU
  • BGK

Modernizacja Placu Magistrackiego za 5,5 mln zł

  • PAP    10 stycznia 2014 - 07:16
Modernizacja Placu Magistrackiego za 5,5 mln zł

Około 5,5 mln zł będzie kosztowała modernizacja Placu Magistrackiego w Wałbrzychu. Prace budowlane rozpoczną się 21 stycznia - poinformowała PAP rzeczniczka prasowa wałbrzyskiego magistratu Anna Żabska.
"Zakres robót jest ogromny. Będzie to właściwie całościowa przebudowa, którą poprzedzi rozbiórka obecnej nawierzchni, małej architektury oraz infrastruktury technicznej. Teren zostanie sprofilowany i odwodniony. Powstanie nowa nawierzchnia, uwzględniająca potrzeby osób starszych i niepełnosprawnych, schody terenowe i stacja meteorologiczna. Po wycince drzew i krzewów oraz nasadzeniach, nowa kompozycja roślinna zostanie ogrodzona. Pojawią się też nowe ławki i kosze na śmieci" - dodała Żabska.

"Po szerokiej debacie z udziałem mieszkańców i różnych środowisk, w tym urbanistów, historyków i konserwatora zabytków, w znacznej mierze wracamy do pierwowzoru placu z lat 20. minionego wieku. Oznacza to m.in. budowę fontanny w przedwojennym kształcie" - powiedział prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej.

Koszt przebudowy Placu Magistrackiego oszacowano na 5,5 mln zł. Prace powinny się zakończyć na przełomie maja i czerwca.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.