PARTNER PORTALU
  • BGK

Modernizacja stadionu za ok. 50 mln zł

  • PAP    17 marca 2011 - 14:03
Modernizacja stadionu za ok. 50 mln zł

Około 50 mln zł kosztować będzie generalny remont stadionu piłkarskiego w Stalowej Woli (Podkarpackie). Po modernizacji obiekt będzie miał podgrzewaną murawę, nowe oświetlenie i kompleks boisk pomocniczych. Cała inwestycja zostanie sfinansowana z budżetu miasta.
Jak powiedział dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji Andrzej Chmielewski, obecnie przygotowywana jest procedura przetargowa.

Sprawdź notowanie prezydenta Stalowej Woli

- Liczę na to, że w kwietniu pojawi się oficjalna informacja o przetargu. Pierwszy etap, z trzech jakie zaplanowaliśmy, obejmie budowę m.in. nowej trybuny i pochłonie sześć mln zł. Na ten rok w budżecie miasta zaplanowano na ten cel 1,5 mln zł. Planujemy, że ten etap remontu potrwa dwa lata - dodał.

Według dyrektora MOSiR, na razie trudno mówić o kolejnych etapach rozbudowy stadionu. Jak podkreślił Chmielewski, wszystko będzie zależeć od pieniędzy. - Z tego samego powodu ciężko określić, ile wyniesie całkowity koszt tej inwestycji. Wstępnie budowę wyceniliśmy na ok. 50 mln zł - podkreślił.

Według planu, drugi etap, podobnie jak pierwszy, będzie trwać dwa lata i obejmie budowę m.in. łuków na stadionie. Trzeci etap zakłada stworzenie zaplecza socjalnego m.in. z gabinetami odnowy, sauną, małą salą gimnastyczną, szatniami oraz sanitariatami.

Stadion będzie służył głównie piłkarzom, ale władze miasta nie wykluczają, że będą na nim organizowane również koncerty. Obiekt będzie mógł pomieścić na trybunach ok. 10 tys. kibiców.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.