PARTNER PORTALU
  • BGK

Modernizacja targowiska w Skierniewicach zakończona

  • GK    13 listopada 2012 - 12:48
Modernizacja targowiska w Skierniewicach zakończona

Zakończyła się modernizacja targowiska na Placu Dąbrowskiego w Skierniewicach. Inwestycja kosztowała 1,5 mln złotych, z czego 1 mln pochodziło z unijnej dotacji.
Pod koniec czerwca rozpoczęła się przebudowa, która zdecydowanie poprawiła wygląd skierniewickiego rynku targowego. W miejscu placu gruntowego z niewykorzystywanymi stoiskami zadaszonymi, obecnie przygotowany jest utwardzony i oświetlony w całości plac targowy.

To nie jedyne udogodnienia powstałe w ramach miejskiej inwestycji. Wybudowano też stoiska zadaszone oraz urządzenia sanitarnohigieniczne. Cały teren podłączono do sieci wodociągowej, kanalizacyjnej i elektroenergetycznej.

Nowym rozwiązaniem jest podzielenie placu na sekcje handlowe pod względem rodzajów sprzedawanych towarów, z czego całość remontowanej powierzchni handlowej zajmują produkty rolno-spożywcze.

Jak informuje magistrat, w ramach prac dodatkowych przy budynku sanitarnohigienicznym powstaje obecnie nowy chodnik.

Zakład Utrzymania Miasta, który odpowiedzialny jest za funkcjonowanie placu targowego, wytyczył już stoiska handlowe na odnowionym rynku. Nie zmieniła się liczba stanowisk (ponad 180), a przy ustaleniu miejsc na nowym rynku, starano się wyznaczyć podobną lokalizację do tej obowiązującej przed modernizacją.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.