PARTNER PORTALU
  • BGK

Modernizacja torowiska za ponad 44 mln zł

  • PAP    14 listopada 2013 - 07:04
Modernizacja torowiska za ponad 44 mln zł

Ponad 44 mln zł będzie kosztować modernizacja 4,5-kilometrowego torowiska w centrum Szczecina. Miasto podpisało umowę w tej sprawie z wykonawcą prac - konsorcjum firm ZUE SA i Tor-Kar-Sson Zbigniew Kargul Warszawa.
Zmodernizowane zostaną torowiska w al. Piastów, na ul. Wawrzyniaka i na skrzyżowaniu al. Bohaterów Warszawy i ul. Jagiellońskiej.

"Komunikacja tramwajowa jest jednym z ważniejszych elementów w przestrzeni miasta. Blisko 50 proc. pasażerów komunikacji miejskiej wybiera właśnie tramwaj. Stąd nasze inwestycje w torowiska, modernizacja zajezdni Pogodno i zakup nowoczesnego taboru" - powiedział prezydent Szczecina Piotr Krzystek.

Umowa zawarta w środę oprócz remontu 4,5 km toru obejmie także modernizację sieci trakcyjnej, przystanków tramwajowych i ogrodzeń ochronnych.

Wykonawca na realizację inwestycji będzie miał 180 dni od podpisania umowy.

Szczecin planuje do 2015 r. przeznaczyć łącznie ponad 273 mln zł na modernizację torowisk tramwajowych i zajezdni. Podpisana umowa jest jednym z elementów tego projektu, zgodnie z którym w mieście zmodernizowanych zostanie blisko 20 km torów. Prace mają być dofinansowane z funduszy unijnych kwotą 131 mln zł.

Miasto realizuje też inne inwestycje w komunikację miejską. Budowany jest m.in. pierwszy etap Szczecińskiego Szybkiego Tramwaju. Do marca 2014 r. Szczecin ma otrzymać 22 kupione przez spółkę Tramwaje Szczecińskie pojazdy niskopodłogowe Swing o łącznej wartości ponad 241 mln zł; blisko 116 mln zł ma pochodzić z Unii Europejskiej.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.