PARTNER PORTALU
  • BGK

Modernizacja ulic w Gliwicach

  • GK/gliwice.eu    3 sierpnia 2011 - 15:26

Pod koniec lipca rozpoczęła się modernizacja skweru Nacka (u zbiegu ulic Toszeckiej i Świętojańskiej) wraz z placem zabaw.
Ruszył także remont dwóch innych ogródków jordanowskich. Na tym nie koniec. Wkrótce w miejsce pełne atrakcji dla najmłodszych zmieni się jeden z łabędzkich zieleńców.

Skwer Nacka to kolejny gliwicki zieleniec, który zostanie odnowiony. W minionych latach Miejski Zarząd Usług Komunalnych zadbał m.in. o place: Grunwaldzki, Mickiewicza, Rzeźniczy i Jaśminu, skwery: Dessau, Doncaster, Bottrop, zieleńce przy ul. Korczoka i Kopernika oraz o teren wokół Radiostacji.

Co zmieni się u zbiegu ulic Toszeckiej i Świętojańskiej? Asfaltową nawierzchnię alejek zastąpi kostka brukowa. W miejscu przecięcia ścieżek zaplanowano dwa ronda kwiatowe. Pojawią się nowe rośliny, a wśród nich byliny i krzewy. Nie zabraknie ławek, koszy na śmieci i stojaków na rowery.

Największą niespodziankę pracownicy MZUK-u przygotowali dla najmłodszych. Na skwerze pojawi się nowy plac zbaw. Wysłużone sprzęty zastąpią nowoczesne huśtawki, bujaki i karuzela oraz atrakcyjny zestaw zabawowy ze zjeżdżalniami, kładkami oraz piaskownicą. Ogródek jordanowski będzie ogrodzony, a jego nawierzchnia – bezpieczna dla dzieci.

Dobrą wiadomość mamy także dla małych mieszkańców Sikornika, Łabęd i osiedla Gwardii Ludowej. W tym roku gruntowny remont przejdą place zabaw przy ulicach Derkacza i Gagarina. Powstanie także całkiem nowy – u zbiegu ulic Planetarnej i Piaskowej. Kiedy maluchy będą mogły korzystać z nowych sprzętów? – Koniec modernizacji placów zabaw przewidziany jest na wrzesień, zaś skwer Nacka nową szatę zyska w październiku – informuje Justyna Przybysz, rzecznik prasowy Miejskiego Zarządu Usług Komunalnych.

Koszt wszystkich inwestycji wyniesie ponad 1,2 mln zł. Informacje: Justyna Przybysz, rzecznik prasowy Miejskiego Zarządu Usług Komunalnych, tel. 32/335-04-34
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.