PARTNER PORTALU
  • BGK

Modernizują dworzec PKP w Dębicy

  • PAP    21 stycznia 2015 - 11:42
Modernizują dworzec PKP w Dębicy

fot. Janusz Jurzyk/wikimedia, licencja Creative Commons

Ponad 7 mln zł kosztować będzie modernizacja dworca PKP w Dębicy (Podkarpackie). Obiekt zostanie m.in. dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych, mieścić się w nim będzie także świetlica dla młodzieży. Prace zakończyć się mają w czwartym kwartale br.
Jak poinformował dyrektor departamentu inwestycji w PKP Wojciech Rokicki, po zakończeniu inwestycji obiekt stanie się bardziej funkcjonalny i przyjazny pasażerom.

Dodał, że modernizacja dębickiego dworca obejmie głównie wnętrze obiektu. Prace zakładają m.in. montaż nowych okien, drzwi i instalacji oraz wymianę stropów w skrzydłach budynku. Wybudowane zostanie też zadaszone przejście pomiędzy głównym budynkiem a pawilonem, w którym obecnie mieszczą się toalety. W ramach inwestycji uporządkowany zostanie także teren wokół dworca, a po jego zachodniej stronie powstaną parkingi.

"W czasie trwania prac podróżni będą mogli korzystać z dworca tymczasowego, w którym znajdą się kasy, poczekalnia i toalety. Obiekt będzie zlokalizowany po wschodniej stronie remontowanego budynku" - zaznaczył Rokicki.

W odnowionym dworcu, na pierwszym piętrze mieścić się będzie świetlica środowiskowa dla młodzieży, którą prowadzić będzie samorząd Dębicy. Zorganizowane mają być w niej zajęcia dla młodzieży, która dojeżdża do dębickich szkół pociągami lub autobusami i często musi czekać na transport do swojej miejscowości.

W świetlicy o powierzchni 200 m kw. młodzież będzie mogła odrobić lekcje czy np. zagrać w bilard. Pomieszczenie będzie miało osobne wejście. Natomiast na parterze dworca samorząd planuje uruchomić informację turystyczną.

Niedawno na Podkarpaciu rozpoczęła się też przebudowa dworca w Jarosławiu.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.