PARTNER PORTALU
  • BGK

Modernizują linię kolejową Drzymałowo-Grodzisk Wielkopolski

  • PAP    4 czerwca 2014 - 13:11
Modernizują linię kolejową Drzymałowo-Grodzisk Wielkopolski

Na początku czerwca ruszył drugi etap modernizacji linii kolejowej Wolsztyn-Luboń, na odcinku Drzymałowo-Grodzisk Wielkopolski - poinformowała spółka PKP PLK. Po remoncie, który ma skończyć się w sierpniu, pociągi będą jeździć 100 km/h.
Jak przekonuje we wtorkowym Zbigniew Wolny z zespołu prasowego PKP PLK, że dzięki tej inwestycji poprawi się dojazd do aglomeracji poznańskiej.

Dodał, że po zakończeniu modernizacji mają znacznie poprawić się parametry eksploatacyjne trasy, co umożliwi jazdę pociągów pasażerskich z prędkością 100 km/h. "Zwiększy się także poziom bezpieczeństwa ruchu kolejowego i drogowego, ponieważ w ramach inwestycji zaplanowano remont nawierzchni na dziesięciu przejazdach kolejowo-drogowych, a na pięciu instalację nowoczesnych urządzeń sygnalizacji przejazdowej" - zaznaczył.

W ramach prac, między Drzymałowem a Grodziskiem, zmodernizowanych zostanie 11 km torów, przebudowany zostanie także układ torowy, perony i oświetlenie na stacji Rakoniewice. Wyremontowane mają być również perony na przystankach: Tłoki, Rostarzewo, Drzymałowo i Ruchocice, nowy przystanek powstanie w Grąblewie, między Grodziskiem a Ptaszkowem.

Jak podaje PKP PLK, Koleje Wielkopolskie wprowadzą zastępczą komunikację autobusową, na czas trwania remontu odcinka między Grodziskiem a Wolsztynem.

Koszt modernizacji linii to ponad 30 mln zł.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.