PARTNER PORTALU
  • BGK

Modernizują torowiska w Świętochłowicach

  • WNP.pl (PSz)    22 października 2014 - 09:48
Modernizują torowiska w Świętochłowicach

Z początkiem bieżącego tygodnia rozpoczęły się prace modernizacyjne torowiska wzdłuż ul. Bytomskiej w Świętochłowicach. To pierwsze zadanie inwestycyjne na terenie tego miasta, realizowane w ramach projektu modernizacji infrastruktury tramwajowej w aglomeracji śląsko-zagłębiowskiej, współfinansowanego przez Unię Europejską. Prace mają potrwać do końca maja 2015 roku.
- Dzięki bardzo skutecznym negocjacjom weszliśmy w ten projekt, bo torowisko wzdłuż ul. Bytomskiej jest w bardzo złym stanie i to jest ostatni moment, żeby ten remont przeprowadzić - powiedział w trakcie konferencji prasowej prezydent Świętochłowic Dawid Kostempski.

Wykonawca prac - wybrana w drodze przetargu firma Skanska SA - prowadziła pobliską odbudowę torowiska w Bytomiu, co zdaniem Kazimierza Krysiaka, przedstawiciela Skanskiej, ułatwi prace w Świętochłowicach.

Czytaj też:  Tramwaje Śląskie czekają na nowe środki unijne

- Jest to niejako kontynuacja tamtych prac. Znamy ten teren, mamy zabezpieczone materiały i jesteśmy dobrze przygotowani. Choć obowiązujący nas termin zakończenia prac jest wąski, by nie powiedzieć bardzo krótki, ale z reguły kończymy prace w terminie i jestem przekonany, że i tym razem będzie podobnie - stwierdził Kazimierz Krysiak.

Cały artykuł czytaj tutaj.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (1)

  • mieszkaniec, 2014-10-25 08:54:49

    Pan Kostempski jak zwykle, zero zasług ale pierwszy do kamer. Dziękujemy za remont Tramwajom Śląskim a Panu Kostempskiemu już dziękujemy, proszę sobie wstydu oszczędzić i samemu odejść.