PARTNER PORTALU
  • BGK

Modernizują torowisko tramwajowe w Szczecinie

  • PAP    7 stycznia 2014 - 19:38
Modernizują torowisko tramwajowe w Szczecinie

W Szczecinie, na jednej z ważniejszych miejskich arterii - al. Piastów rozpoczyna się w nocy z wtorku na środę przebudowa torowiska tramwajowego. Konsorcjum firm ZUE SA z Krakowa i Tor-Kar-Sson Zbigniew Kargul Warszawa wyremontuje łącznie blisko 4 km torów.
Umowa zawarta w ubr. przez miasto z wykonawcą obejmuje także modernizację sieci trakcyjnej, budowę nowych przystanków tramwajowych dostosowanych do obsługi osób niepełnosprawnych i nowych wiat.

Zmodernizowane zostaną także przejazdy przez torowiska na całej długości al. Piastów.

Przebudowa torowisk w al. Piastów to jeden z elementów zadania realizowanego przez konsorcjum ZUE SA Tor-Kar-Sson Zbigniew Kargul Warszawa. W ramach tego wartego ok. 45 mln zł kontraktu wyremontowane zostaną też torowisko na ul. Wawrzyniaka o długości blisko 700 m; rozjazdy na skrzyżowaniu al. Bohaterów Warszawy z ul. Jagiellońską.

Na wykonanie wszystkich prac wykonawca ma czas do połowy maja.

Szczecin planuje do 2015 r. przeznaczyć łącznie ponad 273 mln zł na modernizację torowisk tramwajowych i zajezdni. Podpisana umowa jest jednym z elementów tego projektu, zgodnie z którym w mieście zmodernizowanych zostanie blisko 20 km torów. Prace mają być dofinansowane z funduszy unijnych kwotą około 131 mln zł.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.