PARTNER PORTALU
  • BGK

Monopolis w Łodzi: wykonawcą inwestycji została firma Budimex

  • TK    13 lutego 2018 - 21:19

Budimex został wybrany na generalnego wykonawcę kompleksu Monopolis w Łodzi, flagowej inwestycji firmy Virako. Prace rusza jeszcze w lutym 2018 roku.
W połowie 2019 roku ma zostać zakończona pierwsza część rewitalizacji dawnego Monopolu Wódczanego w Łodzi, trzeciego co do wielkości zespołu pofabrycznego na terenie miasta. Powstanie tu kompleks Monopolis, łączący funkcje biurowe, usługowe, kulturalne i rekreacyjne.

We wtorek, 13 grudnia, właściciel obiektu - firma Virako - ogłosiła, że wykonawcą pierwszego etapu rewitalizacji będzie Budimex. Zgodnie z podpisaną umową, prace budowlane mają ruszyć jeszcze w lutym 2018 r. Budimex zrewitalizuje wszystkie budynki historyczne, zamieniając je w biura, restauracje czy teatr z salą wielofunkcyjną. Za nadzór inwestorski odpowiedzialna będzie firma Uni-Form.

Kompleks biznesowy Monopolis powstaje w zabytkowych przestrzeniach Monopolu Wódczanego z 1902 r. Ma tu powstać ponad 23 m kw nowoczesnych przestrzeni biurowych, obok których otwarte zostaną restauracje, kawiarnie i teatr. Ważną częścią kompleksu, będzie muzeum poświęcone historii dawnego Polmosu oraz technologii wytwarzania wódki.

- Mamy poczucie, że tworzymy wyjątkowy w skali miasta i kraju kompleks. Jesteśmy przekonani, że nasz partner doskonale odczytuje wizję Monopolis i założenia tej przestrzeni. Wspólnie zadbamy o zabytkowy charakter i wyeksponowanie postindustrialnego charakteru miejsca, tak aby Monopolis stało się wizytówką Łodzi. Zakończyliśmy już prace projektowe, a także przygotowawcze prace konserwatorskie i rozpoczynamy kolejny etap realizacji inwestycji - mówi Krzysztof Witkowski, prezes Virako.

Monopolis to w Łodzi kolejna już  inwestycja w powierzchnie biurowe, oparte na industrialnej zabudowie. Kolejnym tego typu przykładem jest kompleks OFF Piotrowska, zrealizowany w 2014 roku. Aglomeracja łódzka jest jednym z krajowych liderów, jeśli chodzi o rozbudowę miejsc biurowych. 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.