PARTNER PORTALU
  • BGK

Montaż hełmów na wieży w Świdnicy

  • Serwis Informacyjny Ziemi Świdnickiej    1 marca 2012 - 12:51

Na poniedziałek, 5 marca zaplanowano montaż hełmów na odbudowywanej wieży ratuszowej w świdnickim Rynku. W związku z tym kierowcy i mieszkańcy muszą liczyć się z utrudnieniami.
– Operacja jest skomplikowana i ze względów bezpieczeństwa wprowadzone zostaną konkretne zmiany w ruchu na trasie przejazdu specjalnego dźwigu. Dmuchając na zimne poprosimy 10 rodzin – mieszkańców ulicy Wewnętrznej w bezpośrednim sąsiedztwie budowy wieży ratuszowej, by przez kilka godzin nie przebywali w swoich mieszkaniach. Zapewnimy im miejsce do przeczekania tego czasu.

Utrudnienia nie powinny dotknąć wszystkich, ponieważ spora część osób będzie w tym czasie w pracy. Z apelem zwrócimy się również do 4 najemców punktów usługowych w bloku śródrynkowym – mówi Ireneusz Pałac, zastępca prezydenta Świdnicy (zabierz głos/oceń prezydenta).

Na czym będą polegały prace? Kilkunastotonowe hełmy wyniesione zostaną na wysokość ponad 40 metrów przez specjalnego żurawia samojezdnego Grove GMK 6300.

– W poniedziałek przed południem przewidziany jest montaż pierwszego elementu hełmu. Kilka godzin zajmie jego solidne mocowanie. Później dźwig podniesie drugi element z iglicą i kopułą. Prace powinny zakończyć się w późnych godzinach popołudniowych jeszcze w poniedziałek, ale jest to skomplikowana operacja i wiele zależy od pogody, a przede wszystkim wiatru. Dlatego w wariancie pesymistycznym prace mogą zostać dokończone we wtorek – dodaje wiceprezydent Pałac.

Dźwig wjedzie do Rynku od strony ul. Grodzkiej.
– Ta droga ma większą szerokość i to jest najkrótszy odcinek do pokonania w zabudowie staromiejskiej. Takie rozwiązanie pozwala zmniejszyć niedogodności związane z tą operacją dla mieszańców Świdnicy – mówi Jarosław Markowski, kierownik Referatu Dróg Urzędu Miejskiego w Świdnicy.

W związku z tym na ul. Grodzkiej:
• wprowadzony zostanie zakaz parkowania, który obowiązywać będzie od niedzieli, 4 marca od godziny 20.00 do wtorku, 6 marca (do końca dnia),
• sam wjazd żurawia do Rynku zaplanowano w godzinach porannych (6.00-7.00) w poniedziałek. Przejazd żurawia oraz pojazdów towarzyszących wykonany zostanie w asyście policji,
• na czas kilkuminutowego przejazdu ruch kołowy na ul. Grodzkiej zostanie wstrzymany u zbiegu ulicy Franciszkańskiej z Grodzką.
Po zakończeniu prac i wyjeździe dźwigu możliwość parkowania na ul. Grodzkiej zostanie przywrócona.

– Apelujemy do kierowców o przestrzeganie zakazów. Wprowadzony został dłuższy zakaz, ze względu na możliwość przedłużenia prac. Jeśli zakończą się wcześniej i wyjeździe dźwig, parkowanie zostanie niezwłocznie przywrócone. Utrudnienia będą trwały najkrócej, jak to możliwe – zapewnia Jarosław Markowski.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.