PARTNER PORTALU
  • BGK

Montują murawę na wrocławskim stadionie

  • PAP    29 czerwca 2011 - 15:20
Montują murawę na wrocławskim stadionie

Na budowie stadionu piłkarskiego na Euro 2012 we Wrocławiu rozpoczął się montaż murawy.
Do stolicy Dolnego Śląska przyjedzie w sumie dziesięć ciężarówek wyładowanych rolkami z trawą. Jak powiedział podczas konferencji prasowej dyrektor kontraktu z firmy Max Boegl dr Jens Stark, rolki trawy mają ok. 17 metrów długości i ponad metr szerokości, a na płycie boiska są rozkładane przy pomocy specjalnego traktora z wałkiem. - Ich montaż potrwa do czwartku i wtedy także rozpocznie się koszenie i zraszanie murawy. Wszystko po to, aby trawa dobrze się zakorzeniła. Powinno to trwać około czterech tygodni - wyjaśnił.

Czytaj też: Wrocław zdąży na Euro 2012

Rolki rozwijane są na utwardzonej i pokrytej specjalnym nawozem powierzchni. Koszt murawy to ok. 100 tys. euro. Przy placu budowy znajdzie się także liczący ok. 300 m kwadratowych pas trawy rezerwowej. - Gdyby na murawie pojawiła się np. pleśń, to darń zostanie natychmiast wymieniona - tłumaczył dyrektor. Na stadionie, oprócz prac wykończeniowych, trwa także montaż krzesełek. Obecnie zamontowano już ok. 25 tys. siedzisk. Złożony został już także wniosek o częściowe dopuszczenie obiektu do użytku, natomiast najprawdopodobniej pod koniec sierpnia piłkarze Śląska Wrocław rozegrają na nowym stadionie swój pierwszy mecz ligowy.

- Pierwotnie planowaliśmy organizację takiego spotkania na 14 sierpnia, ale ze względu na niekorzystny terminarz przygotowany przez Ekstraklasę musieliśmy zmienić plany. Zakładamy jednak, że do końca sierpnia uda nam się otrzymać pełne pozwolenie na użytkowanie, a to oznacza, że mecz Śląska będzie mogło zobaczyć nawet 40 tys. kibiców - zapowiedział Maciej Nowaczyk ze spółki Wrocław 2012, która nadzoruje budowę wrocławskiego stadionu.

Czytaj też: Budujemy najdroższy stadion świata

Nowaczyk przyznał jednak, że do końca sierpnia nie wszystkie prace wykończeniowe na obiekcie zostaną zakończone. Z planowanych odbiorów technicznych wyłączone zostaną najprawdopodobniej m.in. powierzchnie biznesowe i teren, na którym znajdują się kontenery głównego wykonawcy.

Wrocławski (oceń prezydenta) stadion ma mieścić ok. 42 tys. widzów. Będzie obiektem wielofunkcyjnym, na którym oprócz meczów piłkarskich można będzie organizować m.in. koncerty. Pod trybunami znajdą się cztery niezależne budynki, w których powstanie m.in. największy we Wrocławiu klub fitness, kasyno, dyskoteka oraz sale konferencyjne i biurowe.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.