PARTNER PORTALU
  • BGK

Morawiecki w Szczecinie: przyjechaliśmy dać nadzieję na rozwój Stoczni Szczecińskiej

  • PAP/KDS    23 czerwca 2017 - 11:24
Morawiecki w Szczecinie: przyjechaliśmy dać nadzieję na rozwój Stoczni Szczecińskiej
Mateusz Morawiecki w Szczecinie: przyjechaliśmy dać nadzieję na rozwój Stoczni Szczecińskiej (fot. twitter.com)

Rozwój Stoczni Szczecińskiej to kluczowa część całej wielkiej strategii reindustrializacji Polski, polskiej gospodarki - mówił w piątek (23 czerwca) podczas wizyty w Szczecińskim Parku Przemysłowym wicepremier, minister rozwoju i finansów Mateusz Morawiecki.
"Przyjechaliśmy tutaj, żeby dać z powrotem nadzieję na rozwój Stoczni Szczecińskiej i dać konkretne zamówienia, stworzyć popyt na okręty, na statki - może też na okręty, które będą tutaj budowane. Jest to dla nas kluczowa część całej wielkiej strategii reindustrializacji Polski, polskiej gospodarki" - powiedział Morawiecki w Szczecińskim Parku Przemysłowym podczas uroczystości położenia stępki pod budowę promu pasażersko-samochodowego dla Polskiej Żeglugi Bałtyckiej.

Wicepremier przypomniał, że po upadku komunizmu, Stocznia Szczecińska bankrutowała kilka razy. "Ostatnio w 2002, w 2009 roku. Ale stawiana była właśnie w stan upadłości dlatego, że brakowało wyobraźni. Brakowało połączenia różnych elementów systemu gospodarczego w jedną całość" - powiedział.

Jak mówił, "oczywiście, że jest konkurencja chińska, oczywiście, że jest konkurencja dalekowschodnia- to o czym wszyscy wiemy". "Ale z drugiej strony stocznie jeszcze bardziej rozwiniętych państw od naszego, pokazały, że można poradzić sobie na tym trudnym rynku. Można poradzić sobie, jeśli wchodzi się w produkcję zintegrowaną, taką mi.in. jaką będzie produkcja tego promu" - zaznaczył wicepremier.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.