PARTNER PORTALU
  • BGK

Morskie strefy prestiżu Trójmiasta

  • Przegląd prasy/Dziennik Batycki    15 października 2010 - 08:22
Morskie strefy prestiżu Trójmiasta

Nadmorskie obszary w Gdańsku, Gdyni i Sopocie zmienią się nie do poznania. Najbliżej realizacji ambitnych planów jest Gdynia.
Ministerstwo Skarbu bada możliwości finansowych znanej deweloperskiej spółki Invest Komfort, która chce kupić atrakcyjne grunty prywatyzowanego przedsiębiorstwa Dalmor. Procedura potrwać może nawet kilka miesięcy – informuje „Dziennik Bałtycki”.

Invest Komfort chce wykupić działki na Molo Rybackim, unikatowym w kraju terenie, otoczonym z trzech stron morzem. Zgodnie z planem zagospodarowania przestrzennego dla tego 20-hektarowego obszaru powstać ma na nim tętniąca życiem strefa prestiżu, z apartamentami, hotelami i z licznymi nadmorskimi restauracjami.

Na szczycie pirsu stanie Muzeum Żeglarstwa. Invest Komfort, aby udźwignąć finansowo i zrealizować tak potężną inwestycję, chce zawiązać konsorcjum.

Konkretyzują się także plany spółki Gdynia Waterfront, powiązanej ze skandynawskim potentatem Inter Ikea, która kupiła nieruchomości tuż przy Skwerze Kościuszki i Basenie Prezydenta. Skandynawowie chcą rozbudowywać Centrum Kultury i Rozrywki Gemini, a także wznieść hotel i centrum konferencyjne na działce tuż koło wież Sea Towers.

W Gdańsku budynki rozrywkowe, usługowe i mieszkalne na powierzchni 20 ha w powstaną podczas realizacji projektu Shipyard City Gdańsk. Rewitalizacja postoczniowych terenów diametralnie zmieni krajobraz wzdłuż ul. Jana z Kolna i Marynarki Polskiej.

Pierwszym budynkiem będzie biurowiec na wysokości stacji SKM, o powierzchni 4,7 tys. m kw. Inwestor, Drewnica Development, zapowiada że jego budowa może rozpocząć się w przyszłym roku. Kolejne inwestycje będą realizowane etapami, a dzielnica zostanie podzielona na cztery klastry.

Zmieni się także nadmorski krajobraz w Sopocie. Miasto czeka modernizacja Łazienek Północnych. Powstaje hotel z funkcjami uzdrowiskowymi. Panoramę z pewnością zmieni budowana jeszcze przystań jachtowa przy molo. Ma być gotowa w kwietniu 2011 r. – podaje „Dziennik Bałtycki”.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.