PARTNER PORTALU
  • BGK

Most autostradowy na Odrze zdał test

  • wnp.pl (TE)    15 sierpnia 2011 - 11:24

Most Rędziński – licząca ponad 600-metrów przeprawa nad Odrą w ciągu Autostradowej Obwodnicy Wrocławia (A8), podwieszona na najwyższym w Polsce pylonie – pomyślnie przeszedł próbę obciążeniową.
Jego otwarcie jest planowane na koniec sierpnia. Podczas próby obciążeniowej na most wjechało 40 ciężarówek wyładowanych piaskiem i kruszywem o łącznej masie 1,6 tys. ton. Zgodnie z założeniami projektowymi, jezdnia mostu ugięła się o 50 cm. W przyszłości obiekt już nigdy nie będzie poddawany takim obciążeniom.

Planowane otwarcie mostu do ruchu – wraz z częścią Autostradowej Obwodnicy Wrocławia od węzła Lotnisko do węzła Północ – jest planowane na koniec sierpnia.

Betonowa konstrukcja Mostu Rędzińskiego jest podwieszona na najwyższym w Polsce pylonie o wysokości 122 m. Daje mu to miejsce w pierwszej dwudziestce największych mostów podwieszonych do jednego pylonu na świecie. Cały obiekt z dojazdowymi estakadami ma ponad 1,7 km długości. Do jego budowy zużyto 180 tys. ton stali oraz 110 tys. m sześc. betonu.

Budowa mostu ruszyła w maju 2008 r. Jego wykonawcą jest konsorcjum Mostostalu Warszawa i spółki Acciona Infrasrtruktura. Wartość kontraktu wynosi 576,8 mln zł brutto.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.