PARTNER PORTALU
  • BGK

Most graniczny za około 23 mln zł

  • PAP    18 lipca 2012 - 13:20
Most graniczny za około 23 mln zł

Ponad 182-metrowy most połączy w przyszłym roku Polskę i Niemcy na Nysie Łużyckiej między niemieckim Zittau a Sieniawką.
Inwestycja, za ok. 23 mln zł, usprawni ruch międzynarodowy i rozwój gospodarczy w Euroregionie Nysa. Akt erekcyjny pod budowę tej inwestycji uroczyście wmurowano w środę.

Most graniczny powstanie na Nysie Łużyckiej w ciągu niemieckiej drogi federalnej B 178 i polskiej drogi wojewódzkiej nr 354 między miejscowościami Zittau i Sieniawka. Przeprawa jest realizowana w ramach „Budowy połączenia drogowego w Euroregionie Nysa” między miastami Zittau (Niemcy), Bogatynia (Polska) i Hradek nad Nisou (Czechy).

Budowa mostu o długości ponad 182 m (strona polska 55 m, strona niemiecka 127,76 m) zostanie zakończona w maju 2013 r. Koszt inwestycji wraz z drogami dojazdowymi po obu stronach granicy wynosi prawie 23 mln zł.

Jak wynika z komunikatu przesłanego przez biuro prasowe Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego we Wrocławiu, transgraniczne połączenie drogowo-mostowe w obszarze „Trójstyku”, tj. pogranicza między Republiką Federalną Niemiec, Republiką Czeską i Rzeczpospolitą Polską przyczyni się do polepszenia infrastruktury komunikacyjnej oraz zwiększenia bezpieczeństwa w regionie. Dodano, że poprzez wzmacnianie konkurencyjności i spójności obszaru granicznego, wniesie wkład w rozwój aktywności społeczno-gospodarczej i turystycznej regionu.

Nowa przeprawa powstanie dzięki współdziałaniu Dolnośląskiej Służby Dróg i Kolei oraz Krajowego Urzędu Budowy Dróg i Transportu w Bautzen.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.