PARTNER PORTALU
  • BGK

Most kolejowy w Tomaszowie Mazowieckim będzie jak nowy

  • PAP    1 czerwca 2015 - 11:53
Most kolejowy w Tomaszowie Mazowieckim będzie jak nowy

Ponad 11 mln zł kosztować ma remont mostu kolejowego w Tomaszowie Mazowieckim (fot. pixabay)

Według PKP PLK remont usprawni i przyspieszy przejazd pociągów na trasie Łódź-Kraków. Obecnie składy zwalniają tam poniżej 20 km/h; od grudnia będą jeździć nawet 100 km/h.
Prace na moście w Tomaszowie Maz. rozpoczną się w połowie czerwca i potrwają do grudnia; w czasie remontu ruch odbywał się będzie po znajdującym się obok drugim moście kolejowym - poinformował w poniedziałek PAP Maciej Dutkiewicz z zespołu prasowego PKP PLK.

W ramach kompleksowego remontu trzyprzęsłowej przeprawy o długości niemal 170 m wymienione zostaną wszystkie tory oraz mostownice, które pełnią na moście rolę podkładów. Wykonawca wymieni też konstrukcje kratownic, naprawione zostaną podpory, a całość zyska nowe zabezpieczenie antykorozyjne.

Przybędzie połączeń kolejowych

Inwestycja ułatwi kursowanie pociągów pasażerskich i towarowych. Maksymalna prędkość po remoncie zwiększy się do 100 km/h.

"Dzięki temu po moście w ciągu doby przejedzie znacznie więcej pociągów. Zwiększy się również nośność obiektu, co pozwoli na przejazd cięższych składów towarowych" - wyjaśnił Dutkiewicz.

Remont mostu w Tomaszowie Maz. to kolejna - po modernizacji Centralnej Magistrali Kolejowej - inwestycja pozwalająca skrócić czas podróży pomiędzy Łodzią a Krakowem, która jesienią ub. roku trwała 3,5 godz.

W grudniu ten czas został skrócony o kwadrans, obecnie - według PKP PLK - pociąg pokonuje tę trasę w niespełna trzy godziny.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.